DRENAŻE, ODWODNIENIA


DRENAŻ TERENU, DRENAŻE BUDYNKÓW, ODWODNIENIE TERENU, ODWODNIENIA LINIOWE, STUDNIE CHŁONNE, BUDOWA STUDNI CHŁONNEJ – WARSZAWA, PIASECZNO, KONSTANCIN, LESZNOWOLA, JÓZEFOSŁAW, ZALESIE GÓRNE

drenaz
Zajmujemy się profesjonalnym wykonywaniem drenaży (odwodnienia) terenu tj.: drenaże działek , odwodnienia liniowe , zagospodarowanie wody deszczowej, wykonywanie studni chłonnych oraz montaż zbiorników wraz z przepompownią.

 

Wykonamy całość prac kompleksowo wraz z materiałem lub z materiału powierzonego przez Państwa.

 

Twoim problemem jest woda zalegająca na powierzchni terenu? A może wilgoć przenikająca do piwnicy lub zawilgocenie fundamentów? Prawdopodobnie w Twoim ogrodzie znajduje się trudno przepuszczalna, ciężka gleba, która potrzebuje specjalnego podejścia lub wysoki poziom wód gruntowych. W takiej sytuacji warto pomyśleć o założeniu odpowiedniego systemu, czyli drenażu. Odwodnienie ziemi to nasza specjalność. Oferujemy kompleksowe usługi wraz z dostarczeniem odpowiedniego materiału. Działamy sprawnie, skutecznie i profesjonalnie. Dysponujemy zespołem doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników oraz nowoczesnym parkiem maszynowym. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą oraz kontaktu!

 

 

Drenaż terenu Warszawa – kiedy jest potrzebny?

 

Drenaż terenu poleca się wykonać, gdy w podłożu znajdują się grunty nieprzepuszczalne (na przykład iły, pyły oraz gliny), przez które na powierzchni ziemi tworzą się kałuże oraz zastoiska wody po deszczach. Sytuacja taka jest niebezpieczna z kilku względów – między innymi, gdy wykop wokół budynku zostanie zasypany materiałem o dużej przepuszczalności (na przykład piaskiem), może okazać się, że wokół niego zbiera się woda, która ma niekorzystny wpływ zarówno na fundament, jak i cały budynek. Wykonanie drenażu poleca się nawet w sytuacjach, gdy na działce grunt o słabej przepuszczalności pokryty jest materiałem o dobrej przepuszczalności. W takiej sytuacji podczas wiosennych roztopów woda z łatwością przedostaje się przez cienką warstwę piasku i zatrzymuje się na warstwie nieprzepuszczalnej. Drenaż często jest też stosowany, gdy mamy do czynienia z zalegającą wodą gruntową. W okresie letnim zazwyczaj nie sprawia to żadnych trudności, jednak wiosną, gdy poziom wód gruntowych ulega podwyższeniu, dochodzi do uszkodzenia ław fundamentowych.

 

Woda zalegająca na terenie w dużym stopniu ogranicza korzystanie z ogrodu oraz ma negatywny wpływ na rośliny. Nieprzepuszczany grunt nie jest jednak problem trudnym do rozwiązania – z nadmiarem wody skutecznie można sobie poradzić, wykonując drenaż, czyli odwodnienie, którego celem jest odprowadzenie wody deszczowej z powierzchni działki. Istnieje kilka różnych rodzajów drenażu – najprostszym sposobem jest uformowanie terenu w taki sposób, aby woda spływała w specjalnie zaplanowane miejsca. To skuteczna metoda, aby rozwiązać problem zalegającej wody na działkach z obniżeniami o okresowych zastoiskach. W bardziej skomplikowanych sytuacjach niezbędny jest jednak drenaż powierzchniowy lub podziemny. Na rynku dostępna jest szeroka gama możliwości wyboru odpowiedniego odwodnienia. Nasi doświadczeni pracownicy z chęcią udzielą Ci fachowej pomocy, doradzając, na jaki system zdecydować się w konkretnej sytuacji.

 

Dlaczego jednak w ogóle, warto wykonać drenaż terenu? Nadmiar wody na działce wiąże się z wieloma przykrymi konsekwencjami. Przede wszystkim, sprawia, że musimy zmagać się z dyskomfortem związanym z licznymi kałużami na działce. Często uniemożliwia to korzystanie z ogrodu oraz utrzymanie posesji w estetycznym i schludnym stanie. Zalegająca woda miesza się z ziemią tworząc błoto, co utrudnia utrzymanie czystości w domu – sytuacja jest jeszcze gorsza, jeżeli jesteśmy właścicielami zwierząt, mających zwyczaj spędzać czas na dworze. Jednak nadmiar wód deszczowych nie ogranicza się tylko do powodowania dyskomfortu dla domowników – może też stanowić niebezpieczeństwo dla całego budynku. Zalewanie i zawilgocenie nieruchomości sprzyja powstawaniu grzybów pleśniowych, które mają toksyczne działanie na organizm człowieka. Nierzadko przyczyniają się one do reakcji alergicznych oraz dolegliwości ze strony dróg oddechowych. Stan taki jest także groźny dla samej nieruchomości oraz jej konstrukcji, powodując szybsze uszkodzenia i niszczenie poszczególnych elementów.

 

Jak widać, drenaż terenu nie jest tylko możliwością, ale bardzo często koniecznością. To wbrew pozorom bardzo istotny element, przyczyniający się do komfortu domowników. Decydując się na taki krok, nie warto jednak korzystać z usług pierwszej lepszej firmy, która nie ma odpowiednich kwalifikacji lub doświadczenia. Wykonywanie drenażu w domach prywatnych i budynkach użyteczności publicznej jest naszą specjalnością. Do wszelkich prac podchodzimy w sposób kompleksowy i profesjonalny. Priorytetem jest dla nas zadowolenie klienta i jak najlepsze zabezpieczenie jego nieruchomości przed szkodliwym działaniem wilgoci.

 

Odwodnienie liniowe Warszawa – co obejmuje?


Odwodnienie liniowe jest bardzo popularne w USA i zachodniej Europie, jednak coraz częściej pojawia się również w Polsce. Zapobiega gromadzeniu się wody na powierzchni działki oraz zalewaniu ścian i fundamentów, a także pozwala zbierać deszczówkę z dużych powierzchni. Stosowane jest, gdy nieruchomość stoi na nieprzepuszczalnym gruncie, co niesie za sobą uciążliwe konsekwencje w postaci licznych kałuż. Na to rozwiązanie decydują się osoby, które nie mogą poradzić sobie z usuwaniem nadmiaru wody wokół domu innymi sposobami.

 

Na system liniowy zazwyczaj składa się ruszt oraz korytko, w którym gromadzona jest woda. Ruszt stanowiący ochronę dla korytka i zabezpieczający je przed zanieczyszczeniami wykonany jest z tworzyw odpornych na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne – najczęściej jest to stal ocynkowana, nierdzewna lub żeliwa. Natomiast korytka zazwyczaj zrobione są betonu, który wyróżnia się dużą wytrzymałością na obciążenia, lub z kompozytów betonowych – niezwykle trwałych, nienasiąkliwych oraz odpornych na korozje i zanieczyszczenia chemiczne. Niekiedy stosuje się też tworzywa sztuczne, które są lekkie i równie wytrzymałe. Materiały, z których wykonane jest odwodnienie liniowe, muszą wyróżniać się trwałością oraz odpornością na działanie wody i innych czynników atmosferycznych. Powinny także być odporne na różnego rodzaju związki chemiczne, które zbierane są z powierzchni wraz z wodą. Aby korytka spełniały swoją funkcję, muszą być poprawnie osadzone oraz zamontowane niżej niż odwadniania powierzchnia. Powinny też być wyposażone w łatwo wyjmowane kosze, w których będą gromadzić się nieczystości. Zdajemy sobie sprawę, że tylko najwyższej jakości elementy będą zapewniać skuteczne działanie, dlatego w tej kwestii nie godzimy się żadne kompromisy. Dobierając korytka do systemu liniowego, kierujemy się nie tylko funkcjonalnością, ale także względami estetycznymi. Mogą one być spójne stylistycznie z całym otoczeniem, przez co nie będą rzucać się w oczy lub pełnić funkcje ozdobą. Wyróżnia się ruszty perforowane, kratowe oraz szczelinowe. Mocowane są one do korytek za pomocą zatrzasków lub śrub, dzięki czemu w razie potrzeby można mieć do nich szybki dostęp. Ostatnim elementem odwodnienia liniowego jest studzienka lub skrzynka, do której spływa woda zebrana z powierzchni terenu.

 

Odwodnienie liniowe stosowane jest w pobliżu chodników, przydomowych ścieżek, dojazdów do garażu, parkingów, wejść do budynku oraz w ogrodzie. Często jest jedynym sposobem odprowadzania wody z danej powierzchni, gdy inne metody zawodzą. Na odwodnienie liniowe najlepiej zdecydować się przed ułożeniem nawierzchni, ze względu na konieczność wykopów i prac betoniarskich. Możliwe jest jednak stworzenie tego systemu na posesjach już użytkowanych.

 

Studnie chłonne Warszawa

 

Budowa studni chłonnej Warszawa to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa grupa osób. Jej celem jest głównie zbieranie wody deszczowej, chociaż czasami może stanowić element przydomowej oczyszczalni ścieków. Studnie chłonne nie mają dna, dlatego pozwalają, aby woda swobodnie wsiąkała w ziemię w przeznaczonym na to miejscu. Zapobiegają tworzeniu się licznych kałuż po obfitych deszczach i umożliwiają równomierne odprowadzenie wody do przepuszczalnych warstw gruntu. To rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne, które pozwala rozwiązać problem z wodą zalegająca na powierzchni terenu. Sama studnia chłonna jest swojego rodzaju zbiornikiem – najczęściej wykonanym z betonowych elementów. Ma on kształt walca ustawionego w pionie oraz posiada perforowane boki. Studnie chłonne mają różne wysokości – nierzadko mierzą 3 metry, co pozwala im sięgać do przepuszczalnych warstw gruntu, idealnie pełniąc swoją funkcję.

 

Jakie zalety ma to rozwiązanie? Przy stosunkowo niewielkim nakładzie kosztów pozwala odprowadzać wodę do gruntu w sposób równomierny. Zapobiega tworzeniu się nieestetycznych kałuży na gruntach o słabej przepuszczalności. To metoda chętnie stosowana na terenach, w których pierwszą warstwę stanowi nieprzepuszczalna glina. Dzięki studni chłonnej nawet po ulewnych deszczach woda nie będzie zalegać na działce.

 

Odwodnienie budynków Warszawa – dlaczego my?

 

Wybierając naszą ofertę w zakresie drenażu, możesz liczyć na profesjonalnie wykonaną usługę. Gwarantujemy, że woda gruntowa zostanie precyzyjnie odprowadzona, a sam budynek będzie skutecznie zabezpieczony przed jej negatywnym działaniem. Zdajemy sobie sprawę, że drenaż lub system odwodnienia liniowego nie spełni swojej funkcji, jeżeli będzie źle ułożony w gruncie – dlatego podczas prac zawsze wyróżniamy się profesjonalizmem i precyzją. Stosujemy tylko najwyższej jakości materiały – zarówno jeśli chodzi o wszelkie materiały filtracyjne, rury drenarskie, jak i inne elementy instalacji. Korzystamy ze sprawdzonych technik gwarantujących działanie drenażu przez wiele lat. Chętnie stosujemy nowatorskie techniki, które pozwalają osiągnąć doskonałe efekty. Podczas pracy dbamy o zachowywanie najwyższych standardów – zarówno jeśli chodzi o jakość prac, jak i bezpieczeństwo. Szanujemy budżet klienta, dostosowując usługi do jego możliwości. Wieloletnie doświadczenie w ten branży, nowoczesny sprzęt oraz zespół kompetentnych pracowników pozwalają nam podjąć się najbardziej skomplikowanych zleceń, związanych z drenażem.

 

Naszą ofertę kierujemy do zarówno do osób prywatnych, jak i firm oraz instytucji. Zajmujemy się budową odwodnienia w obiektach takich jak hale, garaże, magazyny, budynki użyteczności publicznej oraz domy jednorodzinne. Po otrzymaniu zlecenia proponujemy klientom najkorzystniejsze rozwiązanie, uwzględniając ich potrzeby i preferencje. Zapraszamy do kontaktu!

 

Drenaże budynków, odwodnienia terenu, budowa studni chłonnych Warszawa Piaseczno Lesznowola Józefosław Julianów Mysiadło Magdalenka Raszyn Janki Nadarzyn Konstancin Jeziorna Góra Kalwaria Zalesie Górne Zalesie Dolne Prażmów Gołków Tarczyn Nadarzyn Pruszków Podkowa Leśna Milanówek Brwinów Grodzisk Mazowiecki Warka Grójec Kozienice Otwock Józefów Karczew Sobiekursk Kołbiel Garwolin Mińsk Mazowiecki Sulejówek Wesoła Wiązowna