SADZENIE DRZEW, NASADZENIA


SADZENIE DRZEW, NASADZENIA DRZEW, NASADZENIA ZASTĘPCZE, NASADZENIA KOMPENSACYJNE – WARSZAWA, PIASECZNO, KONSTANCIN, LESZNOWOLA, JÓZEFOSŁAW, ZALESIE GÓRNE

 

Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnym sadzeniu drzew i krzewów.

 

Sadzenie roślin może się wydawać błahym i prostym zajęciem, niemniej jednak wymaga sporego zasobu wiedzy oraz doświadczenia. Nasi pracownicy posiadają stosowne zaplecze techniczne oraz odpowiednie przygotowanie, dzięki czemu są w stanie przeprowadzić takie prace, jak: sadzenie z gołym korzeniem, sadzenie z bryłą ziemi, sadzenie z pojemników, podlewanie, ściółkowanie, nawożenie i odchwaszczanie. Odpowiednie sadzenie roślin jest bardzo ważne z punktu widzenia jej dalszego rozwoju, gdyż nieprawidłowe jej posadzenie może sprawić, że dana roślina nie będzie się dobrze rozwijać. Dlatego dbamy o nasz warsztat pracy i wykorzystujemy produkty pochodzące tylko od renomowanych i sprawdzonych firm. Są to najczęściej producenci, z którymi współpracujemy już od wielu długich lat.

 

Sadzenie drzew

 

Wbrew pozorom i obiegowym opiniom sadzenie drzew nie jest zadaniem łatwym i nie każdy będzie w stanie zrobić to poprawnie. Od prawidłowego wykonania tej czynności zależy czy roślina się przyjmie i czy będzie prawidłowo się rozwijała. Zabierając się za sadzenie, należy wziąć pod uwagę okres, kiedy będzie wykonana ta czynność, głębokość, na jaką będzie wkopywane, ochronę pnia, podlewanie, ściółkowanie, nawożenie, by móc cieszyć się spodziewanymi rezultatami. Na szczęście nie musisz się na tym znać – wystarczy, że powierzysz nam to ważne zadanie.

 

Sadzenie drzew – co mogłoby pójść nie tak?

 

Sam wybór drzewa, które chcesz posadzić, nie jest sprawą błahą. Poszczególne gatunki różnią się zapotrzebowaniem na słońce, wodę, zakwaszenie gleby, a także na ilość dostępnego miejsca dla systemu korzeniowego. Nie powinno się więc sugerować wyłącznie ich wyglądem, ale także wziąć pod uwagę warunki, którymi dysponujemy i plany zagospodarowania ogrodu. Korzenie niektórych drzew zajmują naprawdę dużo miejsca i kiepsko znoszą obecność innych w pobliżu, podczas gdy inne czują się w takich warunkach bardzo dobrze. Samodzielne dopasowanie odpowiedniego drzewa do Twojego ogrodu może okazać się zadaniem trudniejszym, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. A to dopiero pierwszy krok, który należy wziąć pod uwagę.

 

Nie zawsze można posadzić drzewo – między innymi nie jest to zalecane to w przypadku drzew liściastych, które jeszcze nie zaczęły zrzucać liści lub już pojawiły się na nich nowe pęki. Nie powinno się sadzić drzew do zamarzniętej ziemi, kiedy na jej powierzchni leży śnieg czy jest bardzo wilgotna (w dołku gromadzi się woda). Nie mniej istotna jest głębokość otworu, w który będzie ono nasadzone – górka bryły korzeniowej powinna znajdować się 5 do 10 centymetrów ponad gruntem, ponieważ podczas opadów czy podlewania naturalnie opada, co sprawi, że ostatecznie znajdzie się ono we właściwym położeniu.  Z dwóch skrajności lepiej, żeby drzewo znajdowało się wyżej, niż zbyt głęboko – choć zbyt wysokie nasadzenie również grozi uschnięciem i wychodzeniem korzeni ponad poziom gruntu. Jednak przy zbyt głębokim nasadzeniu o wiele częściej zachodzi gnicie korzeni i ich zamieranie, co również prowadzi do umierania roślin.

 

Chcesz mieć dobrze posadzone? Poleć to nam!

 

To tylko kilka z czynników, które trzeba mieć na uwadze, zabierając się za sadzenie drzew. Nie każdy ma czas, wiedzę i możliwości, by zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju. Jeśli więc chcesz, by drzewa w Twoim ogrodzie się przyjęły i rozwijały należycie, to warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Nie martw się – nie musisz już nigdzie szukać. Skontaktuj się z nami i przekonaj się, że profesjonalne wykonane nasadzenia nie muszą Cię dużo kosztować. Pomożemy Ci na każdym etapie – od wyboru odpowiedniej rośliny aż po ich posadzenie i nawożenie. Podpowiemy, jak skomponować je z innymi częściami ogrodu i co zrobić, by pokazało pełnię swojego piękna. Nie zwlekaj i już teraz zapewnij swojemu ogrodowi ponadczasowe piękno!

 

Trudno wyobrazić sobie ogród bez drzew. Pełnią one przede wszystkim rolę dekoracyjną, zamieniając pustą przestrzeń w piękny park, w którym z przyjemnością spędza się czas. Drzewa chronią przed silnymi promieniami słońca i przed hałasem. Oczyszczają powietrze i wzbogacają je, dzięki czemu wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia. Co więcej, są środowiskiem życia wielu zwierząt i ptaków. Jak widać, posiadanie drzew w ogrodzie niesie za sobą ogrom korzyści. Warto jednak pamiętać, że wymagają one starannego doboru oraz odpowiedniej pielęgnacji. Nie powinno to jednak nikogo zniechęcać do stworzenia przydomowego ogrodu pełnego drzew i krzewów. Zawsze można skorzystać z profesjonalnej pomocy. Sadzenie drzew to nasza specjalność. Zajmujemy się projektowaniem ogrodów oraz ich kompleksową pielęgnacją, w tym przycinaniem. Do każdego etapu prac podchodzimy z największą starannością, wykorzystując wieloletnie doświadczenie i szeroką wiedzę. Dokładamy starań, aby zasadzone drzewa nie tylko spełniały funkcje ozdobą, ale też nie wymagały kosztownej i pracochłonnej pielęgnacji.

 

Profesjonalne nasadzenie drzew Warszawa  

 

Drzewa są podstawą wielu ogrodów i terenów zielonych. Ich kształt, zabarwienie liści i gęstość sprawiają, że stają się prawdziwą dekoracją. Dzięki nim ogród staje się optycznie większy, a spędzanie w nim czasu jest jeszcze przyjemniejsze. Aby jednak tak było, należy zadbać o ich poprawne nasadzenie. Dzięki temu szybko się przyjmą, będą zdrowe oraz nie będą wymagać kosztownej pielęgnacji. Do tematu nasadzania drzew podchodzimy profesjonalnie – wszelkie prace wykonujemy w zgodzie z obowiązującymi wytycznymi i troską o środowisko naturalne. Priorytetem są dla nas też względy estetyczne.

 

Jak wygląda proces nasadzenia drzew? Składa się on z kilku etapów – na początku niezbędne jest przygotowanie odpowiedniego stanowiska, co może wymagać przekopania gruntu i usunięcia chwastów. Gatunki drzewa należy dopasować do lokalizacji – w czym służymy fachową radą. Z chęcią doradzamy klientom, jakie rośliny będą estetycznym uzupełnieniem ich ogrodu, w zależności czy jest to dom jednorodzinny, czy siedziba firmy. Następnie zapewniamy odpowiednią ziemię, dostosowaną do rodzaju drzew. Jeżeli potrzebują one gleby o odczynie innym niż obojętny, to dobieramy specjalistyczne rodzaje ziemi. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz bogatą wiedzę, dotyczącą tego, jakie podłoże będzie najlepsze w konkretnym przypadku.

 

Kolejną kwestią jest rozstaw drzew – uzależniony jest on od wysokości roślin, którą osiągają po kilku lub kilkudziesięciu latach. Gdy drzewa są właściwie rozstawione, prawidłowo rosną oraz przyczyniają się do spójnej stylizacji całej przestrzeni. Sam etap sadzenia drzew zależy od konkretnego gatunku. Innego podejścia wymagają drzewa balotowane z bryłą korzenną, która owinięta jest tkaniną, a innego rośliny znajdujące się w pojemnikach. Niezbędna jest też wiedza dotycząca czasu sadzenia drzew. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, masz pewność, że Twoim ogrodem zajmą się profesjonaliści. Wiemy, o jakich porach roku sadzić konkretne gatunki – na przykład te w pojemnikach mogą być sadzone przez cały czas, a owinięte lub nieowinięte tkaniną wiosną lub jesienią.

 

Nasadzenia zastępcze Warszawa – kompleksowa usługa

 

W zakres naszych usług wchodzą także nasadzenia zastępcze, inaczej nazywane kompensacyjnymi. Kiedy mają zastosowanie? Według prawa (a dokładniej przepisów o ochronie przyrody z sierpnia 2015 roku) można legalnie wyciąć drzewo, znajdujące się w przestrzeni publicznej lub prywatnej, jednocześnie unikając wysokich opłat, stosując nasadzenie zastępcze. Polega ono na posadzeniu nowej sadzonki w miejsce wyciętego drzewa. Jedynym warunkiem jest utrzymanie jej przez okres 3 lat. Dotyczy to głównie drzew oraz krzewów o określonym obwodzie i o wysokości co najmniej 130 cm.

 

Nasadzenia kompensacyjne Warszawa to bardzo popularne rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. To sposób na wycięcie drzewa w zgodzie z ekologicznymi i etycznymi zasadami. Pozwala na zachowanie równowagi w środowisku naturalnym. W wielu przypadkach to także bardzo ekonomiczne rozwiązanie, aby przearanżować swój ogród. Wycięcie starych i dużych drzew to często ogromny koszt – nawet kilku tysięcy złotych. Nasadzenie zastępcze jest bez porównania tańsze.

 

Decydując się na nie, należy pamiętać o kilku zasadach – między innymi konieczne jest zachowanie odpowiednich proporcji. Za usunięcie jednego drzewa trzeba posadzić jedną nową roślinę. Konieczne jest także wzięcie pod uwagę rozmiar starego drzewa. Zastąpienie kilkudziesięcioletniego drzewa małą sadzonką nie będzie wystarczające. Zazwyczaj nowa roślina powinna mieć co najmniej 7 lat, tak aby po upływie wymaganych 3 lat, osiągnęła wiek 10 lat. Szczegółowe ustalenia, jeśli chodzi o nasadzenie kompensacyjne, ustalane są przez organy miasta lub gminy. Mogą one regulować nie tylko proporcje nowych nasadzeń, ale też ich rozmiar, wiek czy pożądany gatunek. Najlepszym okresem na zasadzenie nowej rośliny jest wiosna lub jesień – jednak czas, w którym należy to zrobić, również może być określony w odgórnych ustaleniach. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, możesz liczyć na kompleksowe wykonanie usługi – od złożenia zezwolenia, po wycięcie drzewa oraz nasadzenie nowego.

 

Zachęcamy do kontaktu, a udzielimy fachowej porady i odpowiemy na każde pytanie!

 

CONCOLOR PARK – Sadzenie drzew sadzenie krzewów sazdenie roślin nasadzenia drzew nasadzenia zastępcze nasadzenia kompensacyjne Warszawa Piaseczno Lesznowola Józefosław Julianów Mysiadło Magdalenka Raszyn Janki Nadarzyn Konstancin Jeziorna Góra Kalwaria Zalesie Górne Zalesie Dolne Prażmów Gołków Tarczyn Nadarzyn Pruszków Podkowa Leśna Milanówek Brwinów Grodzisk Mazowiecki Warka Grójec Kozienice Otwock Józefów Karczew Sobiekursk Kołbiel Garwolin Mińsk Mazowiecki Sulejówek Wesoła Wiązowna Siedlce Sokołów Podlaski Węgrów Łuków Mińsk Mazowiecki Radom Szydłowiec Białóbrzegi Zwoleń Kozienice Grójec Łódź Piotrków Trybunalski Rawa Mazowiecka Skierniewice Łowicz Tomaszów Mazowiecki Kutno Sochaczew Bełchatów Zgierz Żyrardów Ostrołęka Ostrów Mazowiecka Zambrów Wyszków Pułtusk Płock Płońsk Ciechanów Mława.