NAWADNIANIE OGRODU, TRAWNIKA


NAWADNIANIE OGRODU , NAWADNIANIE TRAWNIKA – SYSTEMY AUTOMATYCZNE I MANUALNE


nawodnienie

 

Automatyczne systemy nawadniania to nie tylko przyszłość i oszczędność, ale także wygoda.

 

Projektujemy i zakładamy automatyczne systemy nawadniania na wszystkich terenach zielonych tj. : ogrody, tereny zieleni, trawniki parków i skwerów, tereny rekreacyjne i sportowe np. pola golfowe, wszelkiego rodzaju boiska.

 

Wykorzystujemy systemy nawadniania marki RAIN BIRD i HUNTER

 

Zakładając automatyczny system nawadniania ogrodów zapewniamy naszym roślinom odpowiednie dawki wody w ściśle określonych porach, co pozwala nam zaoszczędzić do 50% wykorzystywanej wody do nawadniania. Automatyczny system nawadniania zakładamy na przyłączu wody miejskiej, jak również na niezależnym źródle wody.

 

Poza nawadnianiem ogrodów instalujemy nowoczesne systemy oświetleniowe ogrodów.

Chciałbyś cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem, który będzie ozdobą Twojego domu oraz miejscem, w którym możesz wypocząć po ciężkim dniu? Niezależnie czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z pielęgnacją roślin, czy też jesteś już doświadczonym ogrodnikiem, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że podlewanie to najistotniejsza czynność podczas pielęgnacji kwiatów i krzewów. To woda decyduje o ich zdrowiu, wzroście oraz pięknym wyglądzie. Czy oznacza to, że każdego dnia – mimo nadmiaru obowiązków biznesowych i rodzinnych – powinieneś przemierzać ogrodowe alejki z konewką pełną wodą? Oczywiście, że nie. Żyjemy w czasach, w których można cieszyć się estetycznym i pięknym ogrodem bez wkładania w jego pielęgnacje najmniejszego wysiłku. Wystarczy jedynie skorzystać z nowoczesnych systemów nawadniania oraz usług profesjonalistów, którzy specjalizują się w zakładaniu i pielęgnacji ogrodów.

 

Nawadnianie ogrodów Warszawa – co obejmuje?

 

Podlewanie ogrodów to jedna z najważniejszych, a zarazem najbardziej czasochłonnych czynności obejmujących dbanie o rośliny w ogrodzie. Aby to robić dobrze, konieczne trzeba dysponować podstawową wiedzą z zakresu ogrodnictwa. Nawadnianie ogrodu najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem, gdy nie jest jeszcze tak gorącą i rośliny mogą napić się wody, a następnie przygotować na nadchodzące upały oraz wieczorem, gdy są one spragnione po całym dniu bez wody. Nie należy tego robić w czasie upałów – dlaczego? Ponieważ grozi to poparzeniem roślin – krople wody osiadające na liściach działają niczym soczewki, które skupiają promienie słoneczne. Kwiaty są wtedy podatniejsze na ataki grzybów i bakterii oraz mniej efektywnie korzystają z dostarczonej wody.

 

Duże znaczenie ma także częstotliwość podlewania – doświadczeni ogrodnicy polecają nawadniać rośliny rzadziej, ale obficie, co sprawia, że woda sięga w głąb ziemi i zapewnia im dostateczne nawilżenie. Częste, ale skromne podlewanie może doprowadzić do wykształcenia się płytkiego systemu korzeniowego. Za duża ilość wody także nie jest pożądana – taki stan może doprowadzić do gnicia korzeni lub rozprzestrzeniania się chorób grzybowych. Jak należy podlewać rośliny? Zamiast silnego strumienia, który może doprowadzić do uszkodzenia delikatnych liści lub kwiatów, o wiele lepszy jest rozproszony strumień, przypominający deszcz.

 

Nawadnianie ogrodów Warszawa – nasza oferta

 

Jak widać, regularne i umiejętne podlewanie ogrodu to podstawa, aby cieszyć się zadbaną i atrakcyjną przestrzenią wokół domu. Dawniej wymagało ono biegania po ogrodzie z konewką, co z pewnością byłoby męczące i czasochłonne. Obecnie można skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, takich jak mikronawadnianie, podlewanie automatyczne czy też systemy zraszaczy. Automatyczne sposoby nawadniania są zdecydowanie wygodniejsze i bardziej efektywne, niż tradycyjne, ręczne podlewanie ogrodu. Zainstalowanie takiego systemu pozwala zaoszczędzić sporo czasu i wiele pracy – można je montować zarówno w małych ogrodach, jak i tych zajmujących większą przestrzeń. Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu i zakładaniu automatycznych systemów nawadniania – zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą oraz kontaktu!

 

Gęsty, soczyście zielony trawnik niczym ekskluzywny dywan to marzenie niejednego właściciela ogrodu. Chociaż mogłoby się wydawać, że nie ma nic łatwiejszego niż utrzymanie zielonej przestrzeni wokół domu w dobrym stanie, w praktyce trawnik u wielu osób wygląda jak wysuszone klepisko. Stworzenie zdrowej i silnej darni to w rzeczywistości niemałe wyzwanie – wymaga przede wszystkim umiejętnego nawadniania trawy. Czy to oznacza, że kilka razy w tygodniu musisz ją podlewać za pomocą konewki lub węża ogrodowego? Nie konieczne – wiele osób nie mogłoby sobie na to pozwolić, ze względu na liczne obowiązki rodzinne lub biznesowe. Nie oznacza to też, że muszą rezygnować z pięknego, zielonego ogrodu wokół domu – w takiej sytuacji wystarczy skorzystać z naszej profesjonalnej pomocy oraz automatycznych systemów nawadniania, które oferujemy.

 

Nawadnianie trawników Warszawa – dlaczego jest ważne?

 

Trawa, podobnie jak inne rośliny potrzebuje odpowiedniej dawki wody. Chociaż mogłoby się wydawać, że podlewanie trawników to prosta czynność, gdy jest ono niewłaściwie wykonane, potrafi przynieść więcej szkód niż pożytku. O czym należy pamiętać? Trawę lepiej podlewać rzadziej, ale większą ilością wody. Codzienne zwilżanie trawnika nie jest najlepszym rozwiązaniem – o wiele lepiej intensywnie go nawodnić 2 lub 3 razy w tygodniu. Nie można jednak doprowadzić do tego, aby cała przestrzeń stała w wodzie. Cały proces wymaga nieco cierpliwości – należy to robić powoli, niezbyt silnym strumieniem do czasu, aż woda wniknie w głąb gleby na około 15 cm. Zasada ta nie ma jednak zastosowania w przypadku młodych, rozłożonych trawników, które trzeba nawadniać nawet dwa razy dziennie – przed wschodem słońca i po nim. Duża ilość wody na tym etapie wspomaga prawidłowe ukorzenienie się roślin i gwarantuje ich zdrowy i szybki wzrost. Aby zapewnić optymalne nawodnienie trawnika, należy obserwować jego kolor – zwłaszcza u nasady. Duże znaczenie ma również pora, podczas której podlewamy trawnik – najlepiej to robić jak najwcześniej, aby woda mogła swobodnie przeniknąć od głębokich warstw ziemi, a następnie odparować przed nastaniem upałów. Natomiast nie należy tego robić w ciągu słonecznego, gorącego dnia, ponieważ krople wody na trawie mogą spowodować jej oparzenie.  Odpowiednio pielęgnowania darń będzie nie tylko przyjemna w dotyku i atrakcyjna, ale też odporna na suszę i upały.

 

Nawadnianie trawników Warszawa – postaw na automatyczne systemy

 

Optymalne nawodnienie trawnika za pomocą tradycyjnych sposobów jest dosyć czasochłonne – dlatego coraz więcej osób decyduje się na automatyczne systemy, które wykonują całą niezbędną pracę. Dzięki temu właściciele trawników nie muszą poświęcać czasu ani sił, aby w czasie weekendu cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem. Automatyczne systemy nawadniania zapewniają równomierne rozprowadzenie wody w optymalnej ilości oraz są niezwykle ekologiczne. Schowane pod ziemią zraszacze nie zaburzają spójnego wyglądu przestrzeni i nie utrudniają pielęgnacji trawnika – na przykład koszenia. Chciałbyś cieszyć się tak wygodnym i praktycznym rozwiązaniem w swoim domu? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu!

 

Chciałbyś cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem z bujną roślinnością i gęstym, zielonym trawnikiem? Zdajesz sobie jednak sprawę, że wymaga to poświęcenia wiele czasu i sił, którymi nie dysponujesz? Nawet jeżeli prowadzisz intensywny tryb życia i każdego dnia masz dużo obowiązków, nie musisz rezygnować z pięknej przyrody wokół swojego domu. Możesz mieć zadbany ogród, który będzie cieszył Twoje oczy i zachwycał sąsiadów oraz stanowił oazę relaksu i wypoczynku po męczącym tygodniu. Jak to możliwe? Wystarczy, że skorzystasz z nowoczesnych rozwiązań, takich jak nawadnianie kropelkowe. Co warto o nim wiedzieć?

 

Nawadnianie kropelkowe Warszawa – czym jest?

 

Nawadnianie kropelkowe to metoda umożliwiające systematyczne podlewanie określonej części ogrodu. Opiera się na prostej instalacji odpowiedzialnej za dostarczanie niewielkich ilości wody wprost pod warzywa, kwiaty czy krzewy owocowe. Zdecydować się można na jedno z trzech rozwiązań – taśmę kroplującą, linie kroplujące oraz węże kroplujące. Rodzaj nawodnienia dobiera się do przestrzeni oraz charakteru upraw. Przewody w nawadnianiu kropelkowym mogą być umieszczone zarówno pod ziemią, dzięki czemu nie zaburzają spójnego i harmonicznego wyglądu, jak i na jej powierzchni.

 

Nawadnianie kropelkowe to metoda, która cieszy się coraz większym powodzeniem. Dlaczego? Między innymi, dlatego że jest uniwersalna oraz pozwala na nawadnianie wielu różnorodnych miejsc, w zależności od potrzeb i preferencji domowników. Sprawdzi się zarówno w tunelach, jak i szklarniach. Może być zamontowana wewnątrz żywopłotów, zapewniając im równomierne podlewanie. Jest chętnie stosowana w przydomowym sadzie, ogródkach i warzywnikach – na przykład do podlewania truskawek, pomidorów czy borówek. Za jej pomocą można też nawadniać rośliny uprawiane w donicach i pojemnikach, które stoją na tarasie lub balkonie oraz trawniki. Jak widać, nawadnianie kropelkowe to wszechstronne rozwiązanie, które pozwala na cieszenie się pięknym ogrodem oraz dorodnymi uprawami bez poświęcania nadmiernego czasu i wysiłku.

 

Nawadnianie kropelkowe Warszawa – jakie ma zalety?

 

Wiele osób decyduje się na zamontowanie w swoim ogrodzie instalacji nawadniających, ponieważ rozwiązanie takie niesie za sobą niezliczone korzyści. Między innymi pozwala na racjonalne i oszczędne użytkowanie wody oraz efektywne nawadnianie roślin – dzięki temu następuje zwiększenie jakości i ilości plonów. Automatyzacja prac wykonywanych w przydomowym ogrodzie to oszczędność czasu oraz efektywne działanie, niezależne od warunków atmosferycznych. Nawadnianie kropelkowe cenione jest za uniwersalność oraz możliwość zastosowania na terenach o różnym ukształtowaniu. Podczas podlewania nie są moczone części roślin znajdujące się nad ziemią, co zmniejsza prawdopodobieństwo pojawiania się chorób grzybicznych oraz zapobiega ich niszczeniu i gniciu. Istnieje również możliwość dodatkowego dostarczania kwiatów i krzewom nawozów mineralnych.

 

Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na praktyczne i wygodne metody automatycznego nawadniania, zamiast codziennego biegania z konewką. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w Twoim ogrodzie? Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą i kontaktu – z chęcią udzielimy Cię więcej informacji dotyczących oferowanych przez nas rozwiązań.

 

Zadbany ogród pełen bujnej roślinności i pięknie kwitnących kwiatów to marzenie nie jednej osoby. Większość z nas zdaje jednak sobie sprawę, że aby cieszyć się zadowalającym efektem, należy włożyć w jego pielęgnację nieco wysiłku i poświęcić sporo czasu. Na szczęście dzięki nowatorskim rozwiązaniom większość czynności można ograniczyć do minimum. Ogromnym ułatwieniem jest zwłaszcza automatyczny system nawadniania, w którego zakładaniu specjalizuje się nasza firma. Co warto o nim wiedzieć?

 

Automatyczne nawadnianie ogrodów warszawa – jakie ma zalety?

 

Optymalne nawodnienie kwiatów i krzewów w ogrodzie to podstawowy warunek, aby cieszyć się piękną i zdrową roślinnością. Niestety proces ten bywa czasochłonny i wymaga nieco wiedzy – między innymi, aby nie dopuścić do poparzenia liści lub ich zniszczenia. Nie oznacza to jednak, że osobiście musisz zdobyć niezbędną wiedzę, a następnie kilka razy w tygodniu spacerować pomiędzy alejkami z konewką, aby zapewnić roślinom optymalny poziom nawilżenia – jeżeliby byłoby to konieczne, większość z nas nie miałaby zadbanego ogrodu. Osoby, które chcą cieszyć się piękną przestrzenią wokół domu, coraz częściej stawiają na automatyczne nawadnianie ogrodu. Największą zaletą tego rozwiązania jest oszczędność czasu – jednym obowiązkiem jest uruchomienie systemu. Odpowiednio zaprogramowana instalacja włączy zraszacze wody jeszcze przed wschodem słońca, czyli o najdogodniejszej porze na podlewanie roślin – mało kto z nas miałby siły i chęci, aby wstawać o świcie i przed wyjściem do pracy podlewać cały ogród.

 

Kolejną ważną zaletą tego rozwiązania jest oszczędność wody – żyjemy w czasach, gdy mądre gospodarowanie zasobami naturalnymi staje się jeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek. Liczne badania pokazują, że automatyczne systemy nawodnienia pozwalają zaoszczędzić nawet do 50% więcej wody w porównaniu do tradycyjnego podlewania. Decydując się na nowoczesne systemy, nie musisz też martwić się, że popełnisz błędy, które negatywnie odbiją się na wyglądzie i zdrowiu roślin – jak wiadomo zbyt duże, jak i niedostateczne nawodnienie nie jest wskazane. To także najlepszy sposób dla osób często podróżujących – elektroniczne sterowniki i czujniki dbają, aby podczas dłuższej nieobecności kwiaty były zawsze optymalnie nawodnione.

 

Automatyczne nawadnianie ogrodów warszawa – nasza oferta

 

Jak widać, automatyczne nawadnianie ogrodów niesie za sobą wiele korzyści. Chociaż łączy się z jednorazowym wydatkiem, na dłuższą metę potrafi przynieść spore oszczędności – zarówno jeśli chodzi o czas, siły, a nawet środki. Marzysz o tym, aby cieszyć się zadbanym ogrodem bez poświęcania nadmiernego czasu na jego pielęgnację? Doskonale trafiłeś! Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu oraz tworzeniu systemów automatycznego nawadniania. Zakładanie i pielęgnowanie ogrodów to nie tylko nasza praca, ale także pasja. Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą oraz kontaktu – z chętnie udzielmy Ci więcej informacji i odpowiemy na wszelkie pytania.

 

Chciałbyś mieć piękny ogrodów wokół domu, ale nie masz doświadczenia w jego pielęgnacji? Wbrew pozorom wcale nie musisz być zapalonym ogrodnikiem, aby cieszyć się uroczym zakątkiem pełnym kwitnących kwiatów z gęstą i zieloną trawą. Minęły już czasy ręcznego pielenia i podlewania roślin wodą z konewki – postęp technologiczny sprawił, że pracujemy mądrzej, ale nie ciężej. Wkładając zaskakująco mało wysiłku i czasu, można osiągnąć zadowalający efekt. Jak to zrobić? Wystarczy zainwestować w automatyczny system nawadniania – jeden wydatek pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, sił, a nawet pieniędzy.

 

Nawadnianie Rain Bird Warszawa – postaw na nowatorskie rozwiązania

 

Każdy ogród, czy nawet trawnik wymaga regularnego podlewania – aby jednak to nie było uciążliwym, codziennym obowiązkiem wiele osób postanawia wyposażyć swoją przestrzeń w inteligentną instalację, która w najbardziej odpowiednim momencie nawadnia rośliny. Chociaż istnieje wiele różnych systemów automatycznego nawadniania, które można zainstalować w ogrodzie, w ostatnich czasach dużą popularnością cieszy się Rain Bird. To proste rozwiązanie, które pozwala na optymalne nawilżenie zieleni w ogrodzie, jednocześnie przy niedużym zużyciu wody. System ten opiera się na zraszaczach wyposażonych w regulatory ciśnienia wody, dzięki którym można zmniejszyć jej zużycie nawet o 50% – jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy mądre gospodarowanie zasobami naturalnymi jest bardzo istotne. Wysokowydajne dysze zraszające są odpowiedzialne nie tylko za mniejsze zużycie wody, ale też podlewanie roślin w sposób najbardziej dla nich odpowiedni. Zamiast jednego silnego strumienia są one równomierne zraszane delikatnymi deszczem. To również rozwiązanie bardzo praktyczne. Zawory kontrolne w instalacji zapobiegają wyciekaniu wody z głowic, a sterowniki i czujniki pozwalają na dostosowywanie parametrów do zróżnicowanych terenów zielonych, por roku oraz zmian pogodowych. Ogród może być podlewany nawet o świcie – co jest najbardziej wskazane dla roślin, ale za pomocą tradycyjnego podlewania niemal niemożliwe. Dzięki automatycznemu systemowi rośliny mają odpowiedni poziom nawilżenia nawet podczas dłuższej nieobecności domowników, którzy postanowili udać się na wakacje. Dzięki kontrolowanemu i regularnemu podlewaniu, ogród prezentuje się zdrowo i pięknie przez cały rok.

 

Nawadnianie Rain Bird Warszawa – skorzystaj z naszej oferty

 

Chciałbyś wyposażyć swój ogród w system automatycznego nawadniania? A może dopiero jesteś na etapie planowania i zastanawiasz się, jak zaaranżować go w praktyczny i funkcjonalny sposób, aby nie wymagał dużo pracy, a stanowił ozdobę domu? Chętnie Ci pomożemy! Specjalizujemy się w projektowaniu i zakładaniu ogrodów oraz zakładaniu automatycznych systemów nawadniania. Pracujemy w tej branży już wiele lat, dlatego potrafimy każdemu udzielić profesjonalnej pomocy, dostosowanej do jego potrzeb i preferencji. Dzięki nam będziesz cieszyć się pięknym ogrodem, idealnym na weekendowy relaks bez wkładania w jego pielęgnacje mnóstwa czasu i wysiłku.

 

CONCOLOR PARK – Nawadnianie ogrodów, nawadnianie trawników, systemy nawadniania, systemy nawadniające, nawadnianie kropelkowe, nawadnianie Hunter, nawadnianie Rain Bird – Warszawa Piaseczno Lesznowola Józefosław Julianów Mysiadło Magdalenka Raszyn Janki Nadarzyn Konstancin Jeziorna Góra Kalwaria Zalesie Górne Zalesie Dolne Prażmów Gołków Tarczyn Nadarzyn Pruszków Podkowa Leśna Milanówek Brwinów Grodzisk Mazowiecki Warka Grójec Kozienice Otwock Józefów Karczew Sobiekursk Kołbiel Garwolin Mińsk Mazowiecki Sulejówek Wesoła Wiązowna.