PRACE WYSOKOŚCIOWE, USŁUGI ALPINISTYCZNE


PRACE WYSOKOŚCIOWE, USŁUGI ALPINISTYCZNE, CZYSZCZENIE DACHÓW, MYCIE DACHÓW, CZYSZCZENIE RYNIEN, CZYSZCZENIE ELEWACJI, MYCIE ELEWACJI, CZYSZCZENIE KOSTKI BRUKOWEJ, MYCIE KOSTKI BRUKOWEJ – WARSZAWA, PIASECZNO, KONSTANCIN, LESZNOWOLA, JÓZEFOSŁAW, ZALESIE GÓRNE

prace

 

Firma CONCOLOR PARK oferuje usługi związane z pracą na wysokości.

Zapewniamy fachowość i bezpieczeństwo.

 

Wykonujemy:

 • czyszczenie dachów, mycie dachów – usuwanie mchu, usuwanie zabrudzeń
 • czyszczenie rynien
 • czyszczenie elewacji, mycie elewacji
 • czyszczenie kostki brukowej, mycie kostki brukowej
 • wycinka drzew na wysokości
 • mycie okien dachowych
 • mycie okien na wysokości
 • mycie okien połaciowych
 • usuwanie sopli lodowych
 • odśnieżanie dachów
 • inne prace naprawcze, konserwacyjne i porządkowe na wysokościach

 

Usługi wysokościowe prowadzimy z wykorzystaniem technik alpinistycznych, jak również przy pomocy podnośników koszowych.

Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo prowadzonych przez nas prac na wysokości.

 

Jeśli zastanawiacie się Państwo, kto mógłby fachowo wykonać zlecenie – zapraszamy do kontaktu.

 

Regularne czyszczenie rynien, dachu oraz elewacji budynku to sposób na uniknięcie poważnych awarii i kosztownych napraw. Są to jednak czynności, których nie poleca się wykonywać na własną rękę – brak odpowiednich zabezpieczeń, sprzętu oraz doświadczenia mogą być przyczyną groźnego wypadku. Wszelkie prace na wysokości powinny być powierzone ekipie profesjonalistów. Jeżeli szukasz fachowców, którzy pomogą Ci w zadbaniu o stan Twojej nieruchomości, to dobrze trafiłeś! Specjalizujemy się w czyszczeniu dachów, elewacji, kostki brukowej oraz rynien. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz doświadczonym zespołem pracowników. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem – nawet jeżeli prace odbywają się na dachu o niewielkiej powierzchni lub mniejszym kącie nachylenia, stosujemy odpowiednią asekurację. Co wchodzi w zakres naszych usług?

 

Mycie elewacji Warszawa

 

Czyszczenie elewacji jest niezbędne, aby przywrócić ścianom pierwotny wygląd. Na jej zabrudzenia mają wpływ różne czynniki – między innymi usytuowanie budynku. Jeżeli znajduje się on w pobliżu ruchliwej drogi, lasu czy zbiorników wodnych jest bardziej narażony na zabrudzenia. Niemałe znaczenie ma też materiał, z jakiego wykonana jest elewacja. Brud osadza się zdecydowanie szybciej na tynkach strukturalnych i porowatych, a usunięcie go stanowi nie lada wyzwanie. Sposób czyszczenia elewacji dostosowany jest także do rodzaju zabrudzeń – innego działania będzie wymagać zwykły kusz, a innego zielone naloty z glonów.

 

Czyszczenie elewacji Warszawa to proces, który wykonuje się w kilku krokach. Pierwszym etapem jest wstępne mycie wodą oraz doczyszczanie najbardziej uporczywych zabrudzeń. W tym celu wykorzystujemy nowoczesne urządzenia – między innymi profesjonalną myjkę ciśnieniową o optymalnym ciśnieniu, która pozwala na usunięcie zabrudzeń, a jednocześnie nie niszczy nawet delikatnej elewacji.

Aby doprowadzić ściany do pierwotnego stanu, nie zawsze wystarczająca okazuje się tylko woda. W celu pozbycia się opornych nalotów wykorzystujemy profesjonalne środki chemiczne. Najczęściej mają one postać koncentratu, a ich proporcje dostosowujemy do intensywności zabrudzeń. Niekiedy elewację czyści się też na sucho – ma to miejsce w przypadku cegieł ceramicznych – na przykład wykonując piaskowanie. Polega ono na wykorzystaniu sprężonego powietrza wraz z dodatkiem rozdrobnionego materiału ściernego. Wyrzucane w ten sposób drobinki uderzają w powierzchnie elewacji, pozbywając się z niej zabrudzeń, a następnie zasysane są przez urządzenie.

 

Niekiedy na elewacjach klinkierowych pojawiają się nieestetyczne, białe wykwity – często są one związane z odparowywaniem wody, użytej podczas murowania. Jeżeli nie ustąpią samoistnie po dłuższym czasie, można usunąć je za pomocą sprawdzonych sposobów. Nie warto podejmować się tego samodzielnie, ponieważ można doprowadzić do powstania jeszcze większych wykwitów.

 

Jak często elewacja wymaga gruntownego czyszczenia? Zazwyczaj raz na kilka sezonów. Częstotliwość należy jednak dopasować do konkretnego przypadku. Nasi wykwalifikowani pracownicy służą pomocą i chętnie udzielą fachowej rady, podpowiadając najlepsze rozwiązanie.

 

Czyszczenie dachów Warszawa

 

Dach każdego budynku narażony jest na wiele różnego rodzaju zabrudzeń – opady atmosferyczne, zalegający śnieg, glony, mchy, porosty, ptasie odchody czy liście spadające z drzew jesienią. Na jego stan wpływ mają także promienie słoneczne oraz rodzaj ogrzewania. Regularnie czyszczenie dachów – szczególnie w naszym klimacie – jest więc obowiązkowe.  To skuteczny sposób, aby cieszyć się nienagannych stanem technicznym budynku oraz jego estetycznym wyglądem.

 

Mycie dachów Warszawa to dosyć skomplikowane zadanie, którym powinna zajmować się doświadczona firma. Nieprawidłowe czynności wykonywane na nim, mogą doprowadzić do kosztownych w naprawie uszkodzeń, a nawet do poważnego wypadku – dlatego nie warto ryzykować. Czyszczeniem dachów zajmujemy się już od wielu lat, dlatego zdajemy sobie sprawę, że do tematu należy podchodzić kompleksowo i profesjonalnie. Przed rozpoczęciem prac czyszczących, nasz pracownik wchodzi na dach – stosując odpowiednie zabezpieczenia – aby starannie go ocenić.

 

Dachy różnią się wielkością, rodzajem pokrycia oraz kształtem, dlatego do każdego zlecenia dobieramy konkretny sposób działania, co pozwala osiągnąć nam pożądane efekty. Na czym polegają te prace? Często na początku niezbędne jest pozbycie się pierwszych zabrudzeń, liści i porostów za pomocą wody pod ciśnieniem. W tym celu stosujemy także środki zmiękczające zabrudzenia. Połać dachu możemy nasączyć preparatami o działaniu dezynfekującym. Szczególnym wyzwaniem jest usuwanie sadzy i zabrudzeń kominowych – najczęściej zgromadzone są one wokoło komina, tworząc nieestetyczne zacieki. Na dachach można spotkać także rdzę, która pojawiła się za sprawą instalacji satelitarnych. W przypadku świeżo pobudowanych nieruchomości, często mamy do czynienia z pyłami budowlanymi.

 

W przypadku wyeksploatowanych dachów najczęściej detergenty oraz woda okazują się nie wystarczające, dlatego w zakres naszych usług wchodzi także odgrzybianie powierzchni. Wyeliminowanie wszystkich bakterii oraz skażeń mikrobiologicznych za pomocą środków chemicznych odgrzybiających pozwala na skutecznie usunięcie nawet tych zanieczyszczeń, które są niewidoczne dla oka.

 

Mycie dachów jest czynnością, którą powinno się wykonywać okresowo, zapewniając budynkom estetyczny wygląd oraz bezpieczeństwo. Zachęcamy do kontaktu, a chętnie odpowiemy na każde pytanie i przedstawimy indywidualną wycenę.

 

Czyszczenie rynien Warszawa

 

Czyszczenie rynien to niezwykle ważna czynność, ponieważ ma ogromny wpływ na cały stan techniczny budynku. Gdy rynny są pełne zanieczyszczeń – na przykład liści, nawiewanych przez wiatr – woda zamiast spływać wzdłuż orynnowania, przelewa się wprost na elewację, powodując nieestetyczne plamy oraz zawilgocenie ścian. Zaniedbania w tej kwestii mogą wprowadzić do rozszczelnienia się rynien, co wiąże się z kosztowną naprawą lub wymaga wymiany całego systemu. Najlepszym okresem na przeprowadzanie czyszczenia jest jesień, ze względu na duże ilości liści oraz opadów. Warto zadbać o ich drożność zwłaszcza przed opadami śniegów, który to uniemożliwia przeprowadzania tego typu prac. Z doświadczeniami jednak wiemy, że nie należy ograniczać się do czyszczenia rynien tylko raz w roku. Aby, zadbać o ich odpowiedni stan, warto to robić również w innych okolicznościach – na przykład po remontach nierzadko gromadzą się w nich resztki tynku lub styropian. Źródłem zanieczyszczeń mogą też być śmieci nanoszone przez wiatr czy też ptasie pióra i odchody – dlatego wiele osób decyduje się na ich czyszczenie również wiosną. Zwłaszcza domy znajduje się w pobliżu wysokich drzew, wymagają częstszego czyszczenia rynien, ze względu na żołędzie, szyszki czy gałęzie, które z nich spadają.

 

Czyszczenie rynien to nasza specjalność – mamy duże doświadczenie oraz profesjonalne urządzenia, dzięki czemu cały proces przeprowadzamy szybko i skutecznie. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Zdajemy sobie sprawę, że sposób czyszczenia rynien zależy od ich stanu oraz materiału, z jakiego zostały wykonane – innego podejścia wymagają modele stalowe, a innego wykonane z PCV. Decydując się na współprace z nami, możesz liczyć na profesjonalnie wykonana usługę – Twoje rynny będą szczelne i drożne, skutecznie odprowadzając wodę deszczową. Jednoczenie nie musisz obawiać się o uszkodzenia poszczególnych elementów systemu rynnowego – podczas pracy stosujemy specjalistyczne urządzenia oraz wodę pod ciśnieniem, które są w pełni bezpieczne nawet dla delikatnych rynien. Nasze usługi obejmują także pracę konwersacyjne, które wydłużają ich żywotność.

 

Czyszczenie kostki brukowej Warszawa

 

Kostka brukowa znajduje się niemal na każdej polskiej posesji. Ceniona jest za estetyczny wygląd oraz niezwykle łatwą pielęgnację. To również bardzo trwałe rozwiązanie, o które należy jednak odpowiednio dbać. Nierzadko wraz z upływem czasu na jej powierzchni pojawiają się trudne do usunięcia plany lub mech. W takim przypadku niezbędne okazuje się czyszczenie kostki brukowej, aby przywróci jej pierwotny, schludny wygląd. Sposób jej mycia uzależniony jest głównie od rodzaju plan oraz samej nawierzchni.

 

Jak wygląda czyszczenie kostki? Pierwszym etapem jest usunięcie glonów oraz mchów. Wykorzystujemy w tym celu strumienie gorącej wody pod ciśnieniem oraz specjalne środki chemiczne. Jeżeli mamy do czynienia z plamami pochodzenia tłuszczowego – które powstały między innymi wskutek zabrudzeń pobudowlanych lub wycieków olejów – na początku nasączamy je preparatami wiążącymi oleje. Następnie korzystamy z naszego bogato wyposażonego zaplecza technicznego, aby dobrać odpowiednie urządzenie czyszczące, w celu przeprowadzenia zasadniczego mycia. Specjalne końcówki czyszczące do płaskich powierzchni chronią przed zabrudzeniami wszystkie elementy znajdujące się wokół kostki.

 

Na życzenie klientów możemy przeprowadzić impregnacje wyczyszczonej powierzchni, która zapewni długotrwałe efekty. Proces ten polega na nałożeniu kilku warstw specjalnych preparatów olejofobowych i hydrofobowych. Ma on za zadanie zatrzymywać zabrudzenia, chronić powierzchnię przed blaknięciem kolorów oraz zmniejszać ryzyko pojawienia się wykwitów wapiennych.

 

Wraz z upływem czasu fugi między kostką mogą zostać wypłukane, co sprawia, że w wolnych przestrzeniach szybko pojawia się mech. W takiej sytuacji możemy zająć się ich uzupełnieniem. Natomiast, gdy nawierzchnia straciła swój intensywny odcień, oferujemy usługę koloryzacji, w celu wydobycia intensywności koloru.

 

Decydując się na współprace z nami, możesz liczyć na profesjonalnie wykonaną usługę. Pomożemy Ci zadbać o estetykę Twojego otoczenia, aby parking Twojej firmy lub podjazd do domu prezentował się schludnie i atrakcyjnie, wzbudzając szacunek oraz podziw innych. Mycie kostki brukowej Warszawa to proces, który nie tylko pozytywnie wpływa na aspekty wizualne, ale też przyczynia się do jej zabezpieczenia, wydłużając trwałość i wytrzymałość nawierzchni.

 

 

CONCOLOR PARK – usługi alpinistyczne prace wysokościowe czyszczenie dachów mycie dachów czyszczenie rynien czyszczenie elewacji mycie elewacji czyszczenie kostki brukowej mycie kostki brukowej Warszawa Piaseczno Lesznowola Józefosław Julianów Mysiadło Magdalenka Raszyn Janki Nadarzyn Konstancin Jeziorna Góra Kalwaria Zalesie Górne Zalesie Dolne Prażmów Gołków Tarczyn Nadarzyn Pruszków Podkowa Leśna Milanówek Brwinów Grodzisk Mazowiecki Warka Grójec Kozienice Otwock Józefów Karczew Sobiekursk Kołbiel Garwolin Mińsk Mazowiecki Sulejówek Wesoła Wiązowna – zachęcamy do wybrania naszych usług!