ZAKŁADANIE TRAWNIKÓW


TRAWNIKI SIANE, TRAWNIKI Z ROLKI, TRAWA Z ROLKI, SYSTEMY NAWADNIANIA – WARSZAWA, PIASECZNO, KONSTANCIN, LESZNOWOLA, JÓZEFOSŁAW, ZALESIE GÓRNE


trawnikFirma CONCOLOR PARK zapewnia profesjonalne i kompleksowe usługi w zakresie zakładania trawników z rolki oraz siewu.

 

Oferujemy usługi takie jak:

  • zakładanie trawników z rolki – trawnik z rolki można uzyskać jeszcze tego samego dnia po rozwinięciu rolek z trawą na odpowiednio przygotowanej nawierzchni
  • zakładanie trawników z siewu – zapewniamy pełną usługę tj. wymianę gruntu, drenaż, przygotowanie terenu, niwelacja terenu, zasianie trawy z wykorzystaniem odpowiednio dobranych  nasion traw i przykrycie nasion podłożem trawnikowym oraz wałowanie.
  • zakładanie automatycznych systemów nawadniających trawniki

 

Usługi zakładania trawników prowadzimy przede wszystkim na Mazowszu.

Zapewniamy naszym klientom kompleksową i fachową obsługę w zakładaniu trawników – posiadamy w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie. Stale podnosimy nasze kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach.

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

 

Gęsty niczym dywan, przyjemny w dotyku i soczyście zielony trawnik to marzenie większości właścicieli ogrodów. Zadbany i odpowiednio pielęgnowany stanowi doskonałą wizytówkę każdej posesji. Cieszy oczy domowników, zachwyca gości oraz zachęca do wypoczynku. Jeżeli marzysz o pięknym trawniku, to dobrze trafiłeś. Oferujemy kompleksowe i profesjonalne usługi w zakresie zakładania trawników. Działamy głównie na terenie Mazowsza – między innymi w Warszawie i jej okolicach.

 

Zakładanie trawników Warszawa – jak wygląda cały proces?

 

Specjalizujemy się w zakładaniu trawników zarówno z rolki, jak i z siewu. Oba rozwiązania mają swoje zalety, a podstawową różnicą między nimi jest koszt oraz czas uzyskania wymarzonego efektu. Zakładanie trawników w sposób klasyczny, czyli z siewu cieszy się ogromną popularnością – między innymi ze względu na atrakcyjną cenę, która jest nieporównywalnie niższa w porównaniu do trawników z rolki. To sprawdzona metoda stosowana już od wielu lat. Cały proces rozpoczyna się od wybrania odpowiedniej mieszkanki ziaren. Rodzaj mieszanki traw dobieramy do potrzeb klienta, jego preferencji oraz roli, jaką ma odgrywać trawnik. Może on spełniać jedynie funkcję dekoracyjną lub być założony na często uczęszczanym miejscu. W tej drugiej sytuacji należy postawić na mieszankę wyróżniającą się odpowiednią gęstością i wytrzymałością.

 

Na ostateczny wygląd trawy ma wpływ kilka czynników – przede wszystkim gleba, na której będzie zakładany trawnik musi być dobrej jakości oraz zostać starannie spulchniona. Niemałe znaczenie ma także sposób siania trawy, dlatego w tym celu stosujemy siewniki oraz sypiemy trawę krzyżowo, co pozwala uzyskać doskonałe efekty. Dużą uwagę przykładamy również do odpowiedniego nawodnienia oraz nawożenia wschodzącego trawnika. Wszystkim klientom polecamy zainwestowanie w system automatycznego nawadniania, który najlepiej zamontować jeszcze przed posiadaniem trawy. Dzięki nowoczesnej technologii można cieszyć się piękna i gęstą trawą bez poświęcania jej dużo czasu i wysiłku. Jak długo czeka się na pierwsze źdźbła trawy? Wbrew pozorom czas oczekiwania nie jest przesadnie długi. Już po 2-3 tygodniach trawnik zaczyna się zazieleniać. Aby trawa mogła spokojnie rosnąć, należy unikać chodzenia po niej. Pierwsze koszenie poleca się wykonać dopiero wtedy, gdy źdźbła osiągną wielkość około 8 cm.

 

Zakładanie trawników Warszawa – postaw na jakość

 

Nasze kompleksowe usługi z zakresu zakładania trawników z siewu obejmują wiele czynności – między innymi wymianę gruntu, przygotowanie terenu – w tym wykonanie drenażu lub niwelację terenu – zasiadanie trawy z wykorzystaniem wysokiej jakości mieszanek, przykrycie nasion podłożem trawnikowym oraz wałowanie. Podchodzimy do tematu kompleksowo i zajmujemy się również zakładaniem automatycznych systemów nawadniających trawniki. Dokładamy starań, aby oferować wysokiej jakości usługi oraz profesjonalną obsługę. Uczestnictwo w szkoleniach pomaga nam cały czas podnosić nasze kwalifikacje. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą!

 

Gęsty, intensywnie zielony oraz starannie przystrzyżony trawnik daje niesamowitą przyjemność. Stanowi piękną oprawę ogrodu oraz jest prawdziwą dumą dla jego właścicieli. Najszybszym sposobem na posiadanie pięknego trawnika jest zdecydowanie się na trawę z rolki – pozwala to uzyskać pożądany efekt jeszcze tego samego dnia. Specjalizujemy się w zakładaniu trawników – zarówno metodą tradycyjną z siewu, jak i nowatorską z rolki. Zapewniamy kompleksową usługę. Działamy głównie na Mazowszu – również w Warszawie i jej okolicach.

 

Trawa z rolki Warszawa – szybkość i jakość

 

Trawa z rolki to wygodny i szybki sposób na piękny trawnik. Jeżeli sen z powiek spędza Ci zabłocony ogród i nie masz czasu lub cierpliwości na czekanie, aż z ziaren zaczną pojawiać się pierwsze źdźbła trawy, to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Decydując się na trawę z rolki, nie musisz czekać. W jeden dzień możesz zmienić otaczający Cię krajobraz oraz cieszyć oczy naturalną i zieloną trawą, dzięki której przestrzeń będzie prezentować się estetycznie, czysto i schludnie. Co więcej, rolki można układać nawet późną jesienią, gdyż źdźbła takie nie potrzebują tyle czasu na ukorzenienie się i przygotowanie do mrozów. Samo zakładanie trawnika z rolki nie jest skomplikowane, warto jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym efekt będzie zadowalający. Nasi pracownicy mają duże doświadczenie w tego typu pracach oraz wiedzę merytoryczną, co pozwala im wykonać tę usługę szybko i profesjonalnie. Sprzedawana darń najczęściej przyjmuje kształt pasów o wymiarach 200 x 50 cm. Cały proces rozpoczyna się od przygotowania terenu, co najczęściej obejmuje przygotowanie i wyrównanie podłoża. Rolki rozwija się wzdłuż budynku, nawierzchni lub ogrodzenia, zaczynając od miejsca z naturalną linią prostą. Istotne jest to, aby nie było między nimi przerw, a każdy kolejny rząd był przesunięty względem poprzedniego o połowę odcinka – pozwala to uzyskać estetyczny efekt. Następnie darń jest dociskania za pomocą specjalnych urządzeń, aby nie pozostawić pustych przestrzeni między rolką z gruntem. Ostatnim etapem jest wałowanie trawnika, aby wyrównać powierzchnie oraz poprawić ukorzenie źdźbeł trawy. Aby otrzymać spektakularny efekt, warto wstrzymać się przez jakiś czas z intensywnym użytkowaniem trawnika, co pozwoli na odpowiednie ukorzenienie się trawy.

 

Trawa z rolki Warszawa – nasza oferta

 

Oferowana przez nas trawa z rolki sprawdzi się zarówno w przydomowych ogródkach, jak i miejscach publicznych. Chętnie decydują się na nią właściciele niewielkich ogrodów, chociaż z powodzeniem może być stosowana na polach golfowych lub sportowych boiskach. Wykorzystywana jest do tworzenia trawników dywanowych oraz zielonych tarasów. Trawa w naszej ofercie wyróżnia się odpornością na deptanie, więc można po niej swobodnie chodzić czy biegać bez obaw o uszkodzenie. Posiada mocny system korzeniowy, dzięki czemu nie jest podatna na przesuszenie. Trawnik jest gęsty i odporny na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Szybko się rozwija oraz równomiernie rośnie, nie występują na nim puste przestrzenie. Jeżeli marzysz właśnie o takich rezultatach, zachęcamy do kontaktu!

 

CONCOLOR PARK – zakładanie trawników, trawa z rolki Warszawa Piaseczno Lesznowola Józefosław Julianów Mysiadło Magdalenka Raszyn Janki Nadarzyn Konstancin Jeziorna Góra Kalwaria Zalesie Górne Zalesie Dolne Prażmów Gołków Tarczyn Nadarzyn Pruszków Podkowa Leśna Milanówek Brwinów Grodzisk Mazowiecki Warka Grójec Kozienice Otwock Józefów Karczew Sobiekursk Kołbiel Garwolin Mińsk Mazowiecki Sulejówek Wesoła Wiązowna – zapraszamy do skorzystania z usług!