WYCINKA DRZEW, KARCZOWANIE, RĘBAK GRODZISK MAZOWIECKI


WYCINKA DRZEW, PRZYCINANIE DRZEW, PIELĘGNACJA DRZEW, KARCZOWANIE, RĘBAK – GRODZISK MAZOWIECKI

 

Chciałbyś pozbyć się drzew na nowo zakupionej działce, aby rozpocząć budowę domu? A może stare lub chore drzewo znajduje się blisko Twojej nieruchomości i stwarza zagrożenie? W takiej sytuacji konieczna jest jego wycinka. W naszym kraju należy jednak w tym celu uzyskać specjalne pozwolenie. Nie obędzie się też bez doświadczonej firmy, która dysponujemy odpowiednim zapleczem technicznym i będzie mogła bezpiecznie oraz sprawnie wykonać tę usługę. Dowiedz się, co mamy Ci do zaoferowania!

 

Wycinka drzew Grodzisk Mazowiecki – co musisz wiedzieć?

 

Chociaż działka jest posesją jej właściciela, podlega prawom zagospodarowania przestrzennego. Oznacza to, że nie możesz wykonać na niej niektórych czynności na własną rękę, dotyczy to między innymi wycinki drzew. Wbrew pozorom, jednak nie wszystkie drzewa wymagają dopełnienia takich formalności. Samodzielnie wyciąć można między innymi drzewka owocowe oraz krzewy, których powierzchnia nie przekracza 25m2. Pozwolenie należy uzyskać, gdy obwód rośliny na 5 metrów przekracza od 50 do 80 cm w zależności od gatunku drzewa. W tym celu wypełnia się wniosek wraz ze wszystkimi szczegółami i wręcza wójtowi, burmistrzowi czy prezydentowi miasta. Podjęcie decyzji następuje zazwyczaj w ciągu 30 dni – wtedy otrzymasz potencjalny termin wysyłki oraz ewentualną wysokość opłat. W niektórych sytuacjach można uniknąć opłaty za ścięcie drzewa – między innymi, jeżeli obumarło ono z niezależnych od właściciela działki przyczyn, obliguje się on do zastąpienia go nową rośliną lub stwarzało zagrożenie dla mienia, ludzi lub ruchu drogowego.

 

Wycinka drzew Grodzisk Mazowiecki – nasza oferta

 

Załatwiłeś już niezbędne formalności i uzyskałeś pozytywną odpowiedzieć? To świetnie! Teraz pozostaje Ci zająć się wycinką drzewa. Wbrew pozorom, nie jest to tak łatwe zadanie, jak mogłoby się wydawać. Konieczne jest spore doświadczenie oraz specjalne wyposażenie – według zasad BHP jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych zadań w ogrodnictwie, z którym wiąże się różnego rodzaju ryzyko. Wiele osób postanawia więc nie ryzykować i powierza to zadanie profesjonalnej firmie. Decydując się na współpracę z nami, możesz być pewny, że cały proces przebiegnie sprawnie oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Posiadamy duże doświadczenie w tej branży i dysponujemy nowoczesnym zapleczem technicznym. Jesteśmy w stanie podjąć się każdej wycinki – nawet najbardziej skomplikowanej, na przykład gdy drzewo znajduje się blisko drogi, z intensywnym ruchem ulicznym lub na terenie gęsto zabudowanym. Specjalizujemy się nie tylko w wycince drzew, ale też czynnościach pielęgnacyjnych, które trzeba przeprowadzać na wysokości. Należy do nich między innymi redukcja koron, usuwanie niebezpiecznych konarów czy cięcia pielęgnacyjne. W tym celu wykorzystujemy tradycyjne rozwiązania lub nowatorską technikę alpinistyczną. Zapraszamy Cię do kontaktu, a chętnie udzielimy Ci fachowej porady i zaproponujemy usługę dopasowaną do Twoich potrzeb i okoliczności.