WYCINKA DRZEW, KARCZOWANIE, RĘBAK MIŃSK MAZOWIECKI


WYCINKA DRZEW, PRZYCINANIE DRZEW, PIELĘGNACJA DRZEW, KARCZOWANIE, RĘBAK – MIŃSK MAZOWIECKI

Drzewa, chociaż są piękną ozdobą oraz źródłem cienia w czasie upalnych dni, niekiedy stanowią poważny problem dla posiadacza działki. W takiej sytuacji często konieczne jest ich usunięcie, co stanowi nie lada wyzwanie – szczególnie, jeżeli roślina osiągnęła pokaźne rozmiary. Co więcej, wycinkę drzew regulowana jest przez przepisy prawne, a ich złamanie może wiązać się z wysoką karą administracyjną. Nic dziwnego, że wiele osób woli powierzyć to zadanie profesjonalistom. Wycinka drzew to nasza specjalność – działamy w tej branży już wiele lat, dzięki czemu możemy pochwalić się dogłębną wiedzą i sporym doświadczeniem. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, możesz być pewny, że cały proces przebiegnie sprawnie, bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Wycinka drzew Mińsk Mazowiecki – najczęstsze przyczyny

 

Jednymi z najważniejszych przyczyn wycinania drzew są względy bezpieczeństwa. Drzewa chore, spróchniał czy uszkodzone mogą stanowić zagrożenie dla infrastruktury drogowej oraz pobliskich zabudowań. Ryzyko to wzrasta, jeżeli umiejscowione są blisko budynków, a w okolicy dochodzi do silnych wiatrów czy opadów. Wtedy ułamanie się konarów czy całego drzewa stanowi realne zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Wycinka drzew konieczna jest też w przypadku modernizacji dróg. Ich obecność w pobliżu drogi zwiększa ryzyko niebezpiecznej kolizji. Jednak bezpieczeństwo to nie jedyne powody, dla których wykonuje się wycinkę drzew. Często jest to konieczne, aby zmienić lub utrzymać status działki. Zbyt duże zalesienie działki mogłoby sprawić, że zostanie ona uznana za obszar leśny. Wycinka drzew jest niezbędna, jeżeli na danej przestrzeni planuje się inwestycję, na przykład ułożenie drogi czy budowę domu. W takiej sytuacji drzewa na zakupionej działce  umożliwiają podjęcie prac związanych z postawieniem budynku. Mogą one też być wycinane ze względów estetycznych.

 

Wycinka drzew Mińsk Mazowiecki – co powinieneś wiedzieć?

 

Co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na wycinkę drzewa? Wbrew pozorom, nie zawsze konieczne jest dopełnienie wielu formalności. Niektóre gatunki można wyciąć bez zezwolenia lub jedynie po uzyskaniu formalnej zgody. Dotyczy to między innymi drzew, których obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza narzuconej z góry wartości. Różni się ona w zależności od drzewa – jeśli chodzi o topole, wierzbę, klon jesionolistny czy srebrzysty, obwód nie powinien przekraczać 80 cm. W przypadku pozostałych gatunków jest to 65 lub 50 cm. Jeżeli drzewo, które planujesz wyciąć, spełnia te warunki, nie oznacza to jednak, że powinieneś zająć się tym zadaniem samodzielnie. Często to ryzykowne i trudne przedsięwzięcie, które warto powierzyć profesjonalistom. Usunięcie drzewa bez odpowiedniej wiedzy i specjalistycznych narzędzi może być nie tylko czasochłonne, ale też stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia domowników, a nawet trwałości znajdujących się obok obiektów. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, otrzymujesz gwarancję, że praca ta zostanie wykonana profesjonalnie, a Ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu i stresu. Zapraszamy Cię do kontaktu!