WYCINKA DRZEW, KARCZOWANIE, RĘBAK OTWOCK


WYCINKA DRZEW, PRZYCINANIE DRZEW, PIELĘGNACJA DRZEW, KARCZOWANIE, RĘBAK – OTWOCK

Właśnie stoisz przed wyzwaniem związanym z wycięciem drzewa i zastanawiasz się, od czego zacząć? Z pewnością słyszałeś, że w niektórych sytuacjach konieczne jest uzyskanie na to stosownego pozwolenia. Niemal każdy z nas zdaje sobie również sprawę, że wycięcie dużego drzewa to bardzo duże wyzwanie, które wiąże się z wieloma zagrożeniami. Nic dziwnego, że wiele osób woli w takiej sytuacji powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie, która specjalizuje się w tego typu zadaniach. To najprostsze rozwiązanie, ponieważ fachowcy zajmą się całym procesem, a nawet udzielą Ci fachowej porady dotyczącej niezbędnych formalności. Jeżeli szukasz sprawdzonej firmy, która świadczy takie usługi, to dobrze trafiłeś! Wycinka drzew i krzewów oraz ich pielęgnacja to nasza specjalność! Zachęcamy Cię do zapoznania się z całą naszą ofertą oraz kontaktu!

 

Wycinka drzew Otwock – jak to zrobić dobrze?

 

Dlaczego wycinka drzew to tak duże wyzwanie? Między innymi dlatego, że wymaga odpowiedniej wiedzy, narzędzi oraz umiejętności. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nie każde drzewo można wyciąć na własną rękę. Według polskiego prawa należy postarać się o pozwolenie, jeżeli ma ono więcej niż 10 lat oraz przekracza od 50 do 80 cm w obwodzie, w zależności od gatunku. Niedopełnienie niezbędnych formalności może skończyć się dużą karą. Co więcej, cały proces ścinania dużego drzewa wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami – na przykład ze strony spadających gałęzi, ruchu ulicznego czy użycia piły spalinowej. W wielu wypadkach stosuje się drabiny i rusztowania lub inne metody, które wiążą się z pracą na wysokościach. Osoby, które podejmują się takiego zadania muszą przykładać ogromną uwagę do bezpieczeństwa, zarówno swojego, jak i innych osób czy budynków. Muszą być wyposażeni w kaski ochronne, pasy ułatwiające wspinanie się po drzewach czy szelki bezpieczeństwa. Jak widać, nie warto podejmować się tego zadania bez odpowiednia wyposażenia oraz wiedzy – najlepiej zlecić je profesjonalistom. W tej sposób otrzymujesz gwarancję, że cały proces przebiegnie sprawnie i bezproblemowo, a co najważniejsze bezpiecznie. Zaoszczędzisz więc sporo stresu, czasu, a nawet pieniędzy.

 

Wycinka drzew Otwock – poznaj naszą ofertę

 

Wycinka drzew to nasza specjalność! Pracujemy w branży ogrodniczej już wiele lat, dzięki czemu zdobyliśmy ogromne doświadczenie. Chętnie podejmujemy się każdego wyzwania. Stosujemy między innym metodę alpinistyczną wycinania drzew, nazywaną też linową, która polega na odcinaniu poszczególnych części pnia od wierzchołka, a następnie spuszczaniu ich bezpiecznie za pomocą lin. Zakres naszych usług jest jednak bardzo szeroki – nie tylko zajmujemy się wycinką drzew, ale też ich pielęgnacją i podcinaniem. Wykonujemy cięcia techniczne drzew oraz korygujące, których celem jest poprawa ich statystyki oraz zwiększenie masy korony. Zakładamy wiązania elastyczne zabezpieczające przez złamaniem się lub wywróceniem drzewa, wykonujemy opryski oraz zdejmujemy uwięzione obiekty. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem technicznym i doświadczonym zespołem pracowników, dzięki czemu możemy zaoferować Ci naprawdę profesjonalne usługi.

 

Karczowanie Otwock

 

Niemal każdy teren inwestycyjny przed rozpoczęciem prac wymaga przygotowania, w skład którego wchodzi czyszczenie i karczowanie Otwock. Wykonanie tego rodzaju przygotowania nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak bez tego przejście do kolejnego etapu inwestycji jest niemożliwe – drzewa, krzewy i chwasty muszą zostać usunięte, zanim jeszcze ekipa budowlana będzie mogła przejść do pracy. Nawet przed rekreacyjnym wykorzystaniem posesji pod miastem trzeba ją uprzednio przygotować. Samodzielna praca może okazać się czasochłonna, a nawet niebezpieczna –  w końcu nie każdy ma doświadczenie w operowaniu sekatorem, siekierą, piłą łańcuchową czy innymi elektronarzędziami wykorzystywanym w tej pracy. Na szczęście karczowanie Otwock możesz zlecić nam – wykonamy je na czas, zgodnie z założeniami, a z oczyszczonego terenu wywieziemy wszelkie pozostałości, pozostawiając Twoją posesję gotową do rozpoczęcia kolejnego etapu inwestycji lub rekreacyjnego użytku. Tak, to może być takie proste – wystarczy, że skorzystasz z naszych usług!

 

Rębak Otwock

 

Rębak to świetne urządzenie, doskonale sprawdzające się przy cięciu drewnianych elementów na mniejsze, łatwiejsze w obróbce i składowaniu części. Oczywiście nie musisz posiadać własnego rębaka, aby skorzystać z jego potencjału – wystarczy, że skorzystasz z naszej oferty. Przyjedziemy we wskazane przez Ciebie miejsce i wykorzystując rębak Otwock, przerobimy długie patyki, konary, części krzewów i inne drewniane elementy na 15 – 20 centymetrowe odcinki, które możemy dla Ciebie również poukładać lub załadować na przyczepę. Tak przygotowane drewno nie tylko łatwo wywieźć w dowolne miejsce, ale również osuszyć na zimę i wykorzystać jako materiał opałowy w kominku czy piecu centralnego ogrzewania. Dzięki rębakowi również zielone części łatwiej jest wywieźć czy skompostować, co przekłada się na szybsze i mniej kłopotliwe uprzątnięcie posesji. Skontaktuj się z nami, a wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb, przyjedziemy na miejsce i wykonamy zleconą pracę. Nie męcz się i nie ryzykuj wypadku przy pracy – rębak Otwock lepiej oddaj w ręce specjalistów.