WYCINKA DRZEW, KARCZOWANIE, RĘBAK PRAŻMÓW


WYCINKA DRZEW, PRZYCINANIE DRZEW, PIELĘGNACJA DRZEW, KARCZOWANIE, RĘBAK – PRAŻMÓW

 

Masz działkę, na której chciałbyś postawić swój wymarzony dom, jednak drzewa znajdujące się na posesji uniemożliwiają Ci rozpoczęcie prac? A może w pobliżu Twojego domu znajduje się duże, stare drzewo i obawiasz się o bezpieczeństwo swoich domowników lub mienia? W każdej z tych sytuacji możesz liczyć na naszą pomoc! Specjalizujemy się w wycince drzew oraz pracach pielęgnacyjnych, takich jak usuwanie niebezpiecznych konarów, redukcja koron czy usuwanie posuszu. Skontaktuj się z nami już teraz, a chętnie udzielimy Ci fachowej rady oraz udzielimy więcej informacji na temat oferowanych przez nas usług!

 

Wycinka drzew Prażmów – co musisz wiedzieć?

 

Wbrew pozorom wycinka drzewa nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się to wydawać. Niezbędne jest odpowiednie przygotowanie do całego procesu, posiadanie odpowiednich narzędzi oraz specjalistycznej wiedzy. Pierwszym krokiem zawsze jest skompletowanie wszystkich dokumentów oraz dostarczenie ich do odpowiedniej instytucji. Jeżeli prośba o wycięcie drzewa jest uzasadniona, urząd wydaje specjalne zezwolenie. Niekiedy może jednak wskazać dodatkowe wymagania i warunki techniczne. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie drzewa wymagają pozwolenia. Nie jest to potrzebne, jeżeli mają mniej niż 10 lat, zajmują mniej niż 25m2 powierzchni lub ich pień ma mniej niż 25 cm obwodu. Możesz zdecydować się na samodzielną wycinkę drzew owocowych na własnej posesji. Mimo wszystko w niektórych sytuacjach i tak wycinkę należy zgłosić oraz poczekać na oględziny urzędnika. Nie jesteś pewny, jakich formalności powinieneś dopełnić, planując wycinkę drzewa? Chętnie udzielimy Ci fachowej porady. Specjalizujemy się w tej dziedzinie i możemy pochwalić dogłębną znajomością tematu!

 

Wycinka drzew Prażmów – dlaczego my?

 

Po uzyskaniu niezbędnych formalności czas na przystąpienie do pracy. Cały proces wycinki drzewa powinien być starannie zaplanowany. Należy zastanowić się, czy w danym obszarze, nie ma żadnych przeszkód, takich jak inne budynki, drogi czy przewody. Konieczne jest zabezpieczenie obszaru prac i umieszczenie znaków ostrzegawczych. Następnym krokiem jest oczyszczenie pnia oraz zdecydowanie, w którym kierunku upadnie. Drzewo przed wycinką powinno być starannie przepatrzone pod kątem chorób. W przypadku chorych lub spróchniałych drzew należy zachować szczególną ostrożność. Dopasowanie odpowiedniej techniki cięcia stanowi nie lada wyzwanie. Często w gęsto zabudowanym terenie nie ma miejsca na umieszczenie podnośnika koszowego i konieczna jest skorzystanie z technik alpinistycznych. Jak widać, wycinka drzewa to zadanie, które wymaga specjalistycznych narzędzi oraz dużego doświadczenia. Jeżeli właśnie stoisz przed takim wyzwaniem, skontaktuj się z nami, a chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie. Decydując się na powierzenie tej odpowiedzialnej pracy naszej firmie, możesz mieć pewność, że cały proces przebiegnie szybko i sprawnie. Priorytetem jest dla bezpieczeństwo – zarówno naszych pracowników, innych ludzi, jak i obiektów. Wszystkie prace wykonujemy z zachowaniem najwyższych standardów. Przekonaj się o tym osobiście!