ARANŻACJA, PROJEKTOWANIE, PIELĘGNACJA OGRODÓW


ARANŻACJA, PROJEKTOWANIE, PIELĘGNACJA OGRODÓW – WARSZAWA, PIASECZNO, KONSTANCIN, LESZNOWOLA, JÓZEFOSŁAW, ZALESIE GÓRNE


zielenWybudowałeś dom? My zrobimy resztę! 

Nie masz pomysłu na wymarzony ogród? My Ci w tym pomożemy!
To tylko jedne z nielicznych haseł opisujących Naszą działalność.

 

Drodzy Klienci, Nasza wiedza i doświadczenie w projektowaniu ogrodów będzie dla Was podstawą do realizacji cudownego ogrodu. Nasza firma może pochwalić się zespołem doświadczonych i wykwalifikowanych projektantów oraz zespołami realizacyjnymi, które potrafią spełnić nawet najbardziej nietypowe i wyszukane koncepcje, które cechuje komfort, piękno i estetyką. Będzie Nam niezmiernie, gdy przekonacie się o tym osobiście.

 

W codziennym życiu poza otoczeniem bliskich osób, niemniej ważne jest otoczenie przyrody.

 

Aranżacja ogrodów, projektowanie terenów zielonych to nie wszytko, co mamy do zaoferowania. Nasza firma świadczy także usługi kompleksowej pielęgnacji obszarów roślinnych. Pielęgnacja ogrodów, parków, skwerów, czy też innych terenów zielonych, realizowana może być jednorazowo lub też w ramach dłuższej współpracy.

 

 

W zależności od oczekiwań oraz wymagań Klienta, zapewnić możemy m.in.:

  • koszenie, nawożenie czy też wertykulacje trawników;
  • przycinanie drzew, krzewów i roślin,
  • nawożenie i odchwaszczanie;
  • zabezpieczanie roślin na zimę;
  • odśnieżanie i wycinkę drzew;
  • renowację małej architektury.

 

Zapraszamy do kontaktu!

 

Piękny, doskonale rozplanowany ogród to bez wątpienia wizytówka każdego domu. Jednak wbrew pozorom aranżacja ogrodów nie jest sprawą łatwą i okazuje się o wiele bardziej wymagająca, niż wygląda na pierwszy rzut oka. Potrzebna jest wiedza dotycząca upodobań roślin, umiejętność projektowania krajobrazu, „zmysł artystyczny” oraz doświadczenie zdobyte podczas wykonywania podobnych projektów. Samodzielna aranżacja ogrodu Warszawa przerasta możliwości wielu osób – nie chodzi tu tylko o wiedzę czy doświadczenie, ale również o niezbędną ilość czasu do wykonania tego zadania. Dlaczego warto więc zaufać specjaliście?

 

Profesjonalna aranżacja ogrodu Warszawa – czy warto?

 

Choć może wydawać Ci się, że nikt nie będzie w stanie trafić w Twoje gusta i tak zaprojektować ogród, by w pełni Ci się podobał, to istnieje wiele powodów, dla których warto zaufać specjalistom. Niezależnie od tego, czy planujesz mieć duży, czy mały ogród, od tego jak zostanie rozplanowany, zależy, czy będzie to miejsce, w którym będzie się przyjemnie spędzać czas czy też chaotyczna i bezładna przestrzeń. Nawet niewielkie ogrody, odpowiednio zaaranżowane, pozwalają cieszyć się przestronnością i dawać Ci poczucie swobody. Z drugiej strony zapewne masz ulubione rośliny i wyobrażenia co do tego, jak takie miejsce powinno wyglądać. Nie musisz się obawiać. Specjalista, który zajmuje się na co dzień aranżowaniem przestrzeni będzie w stanie zaoferować Ci kompleksowe rozwiązanie obejmujące obie te kwestie – zarówno Twoje plany i życzenia, jak i wiedzę na temat planowania przestrzennego i optymalnego zagospodarowania dostępnej przestrzeni.

 

Jak przebiega aranżacja ogrodu Warszawa?

 

Pierwszym krokiem, na jaki zdecyduje się profesjonalista, będzie przeanalizowanie samego projektu oraz zestawienie go z Twoimi potrzebami. Uwzględniony zostanie między innymi budżet, jakim rozporządzasz – kluczowa kwestia dla wyboru rośli i rozwiązań zastosowanych przy projektowaniu. Istotne są także kwestie dotyczące wykorzystania samego ogrodu – czy będą bawiły się w nim dzieci? Czy będą przebywały na jego terenie zwierzęta? Czy będzie on miejscem, do którego będziesz zapraszać gości – m.in. na grillowanie, albo zdecydujesz się na wybudowanie basenu? Istotny jest także czas spędzany każdego dnia w tym miejscu, zakres pielęgnacji, na który (Ty lub ogrodnik) możesz sobie pozwolić, a także to, czy będziesz sadzić na nim zioła, czy warzywa.

 

Dopiero dysponując takimi informacjami, można przejść do projektowania ogrodu. Najprawdopodobniej niezbędne będzie oddzielenie przestrzeni przeznaczonej na rekreację od typowo ozdobnej, a jeśli będą przebywały na nim dzieci, to również konieczne może okazać się oddzielenie miejsca ich zabaw od potencjalnie niebezpiecznych roślin (np., kolczastych). W zależności od czasu, który możesz poświęcić na pielęgnację, trzeba będzie rozplanować wykorzystanie roślin mniej lub bardziej wymagających – dotyczy to nie tylko podlewania, ale także nawożenia, przycinania czy rozsadzania.

 

Podczas projektowania ogrodu, fachowiec dobierze odpowiednie gatunki roślin, tak aby rosnąc w swoim sąsiedztwie, nie wywierały negatywnego wpływu na siebie nawzajem. Należy wziąć także pod uwagę charakterystykę posiadanego terenu – kwasowość gleby, stopień zacienienia czy nawet to, czy jest on położony w mieście, czy poza nim. Doświadczony architekt ogrodów weźmie pod uwagę nie tylko to, jak  aktualnie wyglądają sadzonki, ale także ich późniejszy wzrost. Może on mieć znaczny wpływ na wygląd ogrodu za kilka lat – dlatego, aby stale podobał się on właścicielowi, warto już na etapie planowania uwzględnić te aspekty.

 

Aranżacja to nie wszystko!

 

Kompleksowa usługa powinna obejmować więcej niż tylko zaaranżowanie ogrodu i pozostawienie jego właściciela z planami w rękach. Prawdziwy profesjonalista pomoże Ci również w znalezieniu zdrowych sadzonek, udzieli wskazówek dotyczących ich pielęgnacji, a nawet poleci ogrodnika, któremu możesz zaufać. Powinien również nadzorować wykonywane prace, na bieżąco korygując ewentualne błędy popełniane przez wykonawców. Dzięki temu Twój ogród przez cały czas będzie wyglądał dokładnie tak, jak w projekcie – zachwycając Ciebie i Twoją rodzinę, ilekroć zechcesz skorzystać z jego uroków.

 

Na szczęście możesz mieć to wszystko w ramach jednej usługi – zgłoś się do nas, a pomożemy Ci nie tylko od podstaw zaprojektować Twój ogród, ale także zadbamy o najwyższą jakość sadzonek, ich prawidłowe posadzenie, pielęgnację i wszystkie prace związane z utrzymaniem go w nienagannym stanie. Jako doświadczony zespół zajmujący się nie tylko projektowaniem, ale także zakładaniem i pielęgnacją ogrodów, z przyjemnością pomożemy Ci również z Twoim ogrodem. Biorąc pod uwagę Twoje upodobania, marzenia i plany, wykonamy projekt, który pozwoli na „wyciśnięcie” maksimum z terenu, jaki posiadasz. Ponadto pomożemy Ci na każdym etapie, a jeśli zechcesz – zajmiemy się kompleksową realizacją zamówionego projektu. Gwarantujemy Ci, że stanie się on miejscem, w którym będziesz uwielbiał spędzać czas – zarówno samotnie, jak i z rodziną i przyjaciółmi.

 

 

Każdy ogród wymaga nieco pielęgnacji – w zależności od jego wielkości i projektu, prac koniecznych do wykonania może być mniej lub więcej. Ich lista jest szczególnie długa przed rozpoczęciem sezonu oraz tuż po nim. Jednak efekt, jaki gwarantuje zadbany ogród, jest wart wszelkich wysiłków i poświęceń. Nie tylko cieszy oczy i zachwyca gości, ale jest też miejscem relaksu oraz własną oazą spokoju, w której można odprężyć się po ciężkim tygodniu. Chciałbyś cieszyć się zadbanym i pięknym ogrodem, ale nie masz czasu i sił na jego regularną pielęgnację? Możesz skorzystać z naszych usług! W kompleksowy sposób zadbamy o Twój ogród i wykonamy wszelkie niezbędne prace. Dzięki temu, bez żadnych poświęceń i wysiłku będziesz cieszyć się piękną przestrzenią wokół własnego domu.

 

Pielęgnacja ogrodu Warszawa wiosną

 

Na pielęgnacje ogrodu składa się szereg prac, które należy wykonać w określonym terminie. Tak naprawdę w każdym miesiącu jest coś do zrobienia, jednak najbardziej intensywny okres rozpoczyna się w marcu oraz sięga aż do później jesieni.

Od jakich prac ogrodowych rozpoczyna się sezon? Marzec to czas, w którym można wysiać niektóre warzywa i kwiaty na rozsady oraz zająć się wysiewaniem wczesnych roślin do gruntu. Gdy roztopi się już śnieg, warto zadbać o stan trawnika po zimie – obejmuje to porządnie wygrabienie go oraz w razie potrzeby wykonanie wertykulacji, czyli pionowego nacięcia darni, aby oczyścić murawę z obumarłych resztek filcu i zapewnić jej intensywne odżywienie. W niektórych przypadkach warto też zadbać o dodatkowe napowietrzenie gleby i ogólne poprawienie jej struktury. Wczesna wiosna to również czas na nawożenie rabatek i trawników oraz wapnowanie ich.

Natomiast w kwietniu sezon ogrodowy rozpoczyna się już na dobre. Warto w tym czasie przyciąć niektóre gatunki drzewek i krzewów, wykonać opryski przeciw chorobom grzybowym oraz zasilić rośliny kompostem lub nawozami z azotem. Połowa kwietnia to również idealna pora na zakładanie trawników, przycinanie żywopłotów, sadzenie niektórych rodzajów kwiatów oraz pielenie rabatek. Niezbędne jest także usuwanie na bieżąco przekwitłych kwiatostanów roślin cebulowych.

Maj to miesiąc dalszego wysiewu kwiatów jednorocznych oraz sadzenia krzewów i drzew w pojemnikach. To także czas przycinania krzewów ozdobnych, wykonywania oprysków oraz podlewania i koszenia trawnika. Prace, które należy wykonać wiosną, różnią się w zależności od konkretnego ogrodu, ale wykonanie niezbędnych czynności daje gwarancję, że latem będzie prezentował się pięknie, zachwycając kolorami i świeżą zielenią.

 

Prace ogrodowe latem i jesienią

 

W czerwcu już można cieszyć się pięknym, w pełni rozkwitłym ogrodem, co nie oznacza jednak, że nie należy już wykonywać dalszych prac – choć bez wątpienia letnie miesiące, nie są już tak wypełnione pracą.

Na początku kalendarzowego lata zazwyczaj przycina się krzewy, które zaczęły kwitnąć oraz żywopłoty liściaste. Warto też wysiać dwuletnie kwiaty oraz wykopać cebulki wcześniej kwitnących roślin wiosennych. Do regularnie wykonywanych prac zalicza się plewienie rabatek, podlewanie i koszenie trawnika oraz usuwanie przekwitłych kwiatostanów. W sierpniu można już przycinać iglaki i rośliny zimozielone oraz przesadzać i rozmnażać byliny. Po koniec miesiąca warto też posadzić pierwsze wiosenne kwiaty cebulowe oraz warzywa na plon jesienny. To także czas na zbiory owoców i warzyw oraz ostatnia szansa na założenie trawnika.

Nieco intensywniejszych starań wymaga okres jesienny – rozpoczyna się wtedy czas grabienia liści i wykonywania oprysków krzewów i drzew przeciw szkodnikom. Ziemię można nawieźć nawozami mineralnymi lub organicznymi oraz przeprowadzić jej wapnowanie, lub zakwaszanie. Konieczne jest przecięcie niektórych krzewów i drzew oraz wykonanie wielu prac porządkowych. To także okres sadzenia i rozsadzania bylin oraz drzew i krzewów zrzucających liście. W zależności od pogody rośliny należy zabezpieczyć przed mrozem.

 

Pielęgnacja ogrodu Warszawa – nasza oferta

 

Jak widać pielęgnacja ogrodu to niemałe wyzwanie. Lista prac do wykonania w każdym miesiącu jest długa. Na szczęście nie musisz zajmować się tymi wszystkimi czynnościami osobiście. Zakładanie i pielęgnacja ogrodów to nasza praca oraz pasja. Wyróżnia nas duże doświadczenie oraz wiedza na temat, wszystkiego, co związane jest z ogrodnictwem. Cały czas dokładamy starań, aby zwiększać nasze kwalifikacje oraz nie boimy się nowoczesnych technologii, które ułatwiają pracę w ogrodzie. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie pielęgnacji terenów zielonych oraz ogrodów – zarówno w okresach najintensywniejszych prac, jak i przez cały rok. Priorytet jest dla nas zadowolenie klientów, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Regularnie pielęgnowany ogród to doskonała inwestycja, która odpłaci się piękną zielenią. Nie pozwól, aby stał się zaniedbany oraz nieatrakcyjny z powodu braku czasu lub sił. Skontaktuj się z nami, a zadbamy o jego doskonały stan. Zachęcamy do kontaktu – chętnie udzielimy więcej informacji na temat naszej oferty oraz odpowiemy na każde pytanie.

 

Aranżacja ogrodów, projektowanie ogrodów, pielęgnacja ogrodów Warszawa Piaseczno Lesznowola Józefosław Julianów Mysiadło Magdalenka Raszyn Janki Nadarzyn Konstancin Jeziorna Góra Kalwaria Zalesie Górne Zalesie Dolne Prażmów Gołków Tarczyn Nadarzyn Pruszków Podkowa Leśna Milanówek Brwinów Grodzisk Mazowiecki Warka Grójec Kozienice Otwock Józefów Karczew Sobiekursk Kołbiel Garwolin Mińsk Mazowiecki Sulejówek Wesoła Wiązowna.