ŻYWOPŁOTY, TUJE – SADZENIE, PRZYCINANIE


SADZENIE ŻYWOPŁOTÓW, SADZENIE TUI, PRZYCINANIE ŻYWOPŁOTÓW, PRZYCINANIE TUI – WARSZAWA, PIASECZNO, KONSTANCIN, LESZNOWOLA, JÓZEFOSŁAW, ZALESIE GÓRNE

 

 

Sadzenie żywopłotów Warszawa

 

Piękny żywopłot może spełniać wiele funkcji – jest nie tylko dekoracją, ale też odgradza posesję od spojrzeń przechodniów, zapewniając poczucie prywatności oraz stanowi rolę bariery dla zwierząt. Gęsty i zadbany potrafi chronić przed hałasem, kurzem oraz wiatrem. Coraz częściej stosuje się żywopłoty do określania konkretnych stref ogrodu oraz zapewniania cienia, co uprzyjemnia spędzanie w nim czasu. W zakres naszych usług wchodzi sadzenie oraz przycinanie żywopłotów. W zależności od potrzeb i preferencji klientów wykorzystujemy do jego stworzenia różne rośliny – całoroczne, sezonowe, kolorowe, szybko rosnące pnącza czy też kwitnące. Żywopłot w zależności od tego, jaką rolę ma spełniać, może być różnej wysokości – do podziału ogrodu na strefy najczęściej wystarczy taki o 40 do 50 cm. Żywopłoty niskie i kolumnowe doskonale prezentują się w mniejszych ogrodach, natomiast rozłożyste i wysokie na dużych przestrzeniach.

 

Mając już wybrany styl żywopłotu, jego rolę oraz gatunki roślin przystępujemy do pracy. Na początku planujemy odpowiedni termin realizacji zlecenia – taki, który jest dogodny dla klienta, ale też bezpieczny dla roślin. Zaleca się zakładać żywopłot liściany jesienią, a wiosną stworzony z iglaków oraz roślin zimozielonych. Konieczne jest także przygotowanie odpowiedniego podłoża, co może wymagać przekopania gleby, usunięcia chwastów, napowietrzenia jej lub dodania żyznego kompostu. Aby całość prezentowała się estetycznie, sadzimy rośliny w odpowiedniej odległości od ogrodzenia, zachowując linię prostą – pomagają nam w tym nowoczesne rozwiązania. Staranność oraz precyzja na tym etapie prac daje gwarancję, że żywopłot będzie równy, estetyczny i łatwy do pielęgnacji. Rośliny sadzimy na odpowiedniej głębokości, w zaplanowanych wcześniej odstępach, tak aby tworzył gęsty mur.

 

Chociaż żywopłoty często spełniają rolę ogrodzenia, są żywymi roślinami, które wymagają pielęgnacji i odpowiedniego podejścia – tylko wtedy będą bujne i gęste, zachwycając swoim wyglądem. Dlatego naszym klientom oferujemy przycinanie żywopłotów Warszawa. Zdajemy sobie, że wiele osób nie ma na to czasu lub sił, a chciałoby cieszyć się estetycznym i bujnym żywopłotem. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem technicznym, które pozwala nam przycinać rośliny, tworząc z nich efektowną, zieloną ścianę. Ciecie żywopłotu wykonujemy systematycznie, zadając sobie sprawę, z tego, że zaniedbania potrafią zniweczyć kilkuletnie wysiłki poświęcone na jego formowanie.

 

Sadzenie tui Warszawa

 

Tuje to bardzo popularne i lubiane gatunki roślin w naszym kraju. Są cenione za łatwą pielęgnację, odporność na mróz oraz estetyczny wygląd, niezależnie od pory roku. Co więcej, rzadko kiedy bywają atakowane przed choroby i szkodniki. Z ich pomocą można stworzyć wiele atrakcyjnych aranżacji ogrodowych. Bardzo popularne są żywopłoty z zastosowaniem tui, które służą do wydzielania poszczególnych części ogrodu lub pełnią rolę ogrodzenia. Dzięki starszym osobnikom posadzonym blisko siebie, można osiągnąć efekt zielonej ściany, którą formuje się geometrycznie. Tuje stanowią także atrakcyjny element kompozycyjny rabatek lub bywają nasadzone rzędowo – unikalny efekt można osiągnąć, sadząc ich różne odmiany różniące się kolorem naprzemiennie. Występują też w formie a’la bonsai czy jako pojedyncze akcenty, stanowiące tło do ekspozycji innych roślin.

 

Jeżeli tuje to rośliny, które odnajdą się w Twoim ogrodzie, oferujemy Ci profesjonalną usługę związaną z ich sadzeniem oraz przycinaniem. Dostarczamy wysokiej jakości rośliny w doskonałej kondycji, przygotowujemy podłoże, tak aby było żyzne i przepuszczalne oraz wybieramy dla nich odpowiednie miejsce, uwzględniając potrzeby i upodobania klientów. Sadzimy tuje w taki sposób, aby szybko się zakorzeniły i zaczęły rosnąć oraz osiągnęły dojrzałość w jak najkrótszym czasie. Podpowiadamy, jakie gatunki sprawdzą się w danym ogrodzie oraz jakie powinny być między innymi odległości, aby osiągnąć pożądany efekt. Wiele osób decyduje się na wysypanie wokół nowo zasadzonych roślin torfu, ziemi lub kory, aby dodatkowo podkreślić całą aranżację.

 

Tuje, tak jak większość roślin potrzebuje regularnej pielęgnacji – między innymi przycinania. Ciecia najlepiej przeprowadzić na wiosnę przed rozpoczęciem wegetacji oraz latem, gdy przyrosty już ciemnieją. Przycinanie tui Warszawa wchodzi w zakres naszych kompleksowych usług. Dlatego, jeżeli szukasz kogoś, kto zajmie się Twoim ogrodem w sposób kompleksowy i profesjonalny, doskonale trafiłeś! Zachęcamy Cię do zapoznania się z całą naszą ofertą oraz kontaktu – z chęcią udzielimy więcej informacji i odpowiemy na każde pytanie. Dzięki nam, możesz cieszyć się pięknym ogrodem, bez wysiłku i poświęcania czasu na niezbędne prace!

 

Sadzenie żywopłotów sadzenie tui przycinanie żywopłotów przycinanie tui pielęgnacja żywopłotów pielęgnacja tui Warszawa Piaseczno Lesznowola Józefosław Julianów Mysiadło Magdalenka Raszyn Janki Nadarzyn Konstancin Jeziorna Góra Kalwaria Zalesie Górne Zalesie Dolne Prażmów Gołków Tarczyn Nadarzyn Pruszków Michałowice  Podkowa Leśna Milanówek Brwinów Grodzisk Mazowiecki Warka Grójec Kozienice Otwock Józefów Karczew Sobiekursk Kołbiel Garwolin Mińsk Mazowiecki Sulejówek Wesoła Wiązowna.

 

Zachęcamy do kontaktu, a udzielimy fachowej porady i odpowiemy na każde pytanie!