WYCINKA DRZEW, KARCZOWANIE, RĘBAK PRUSZKÓW


WYCINKA DRZEW, PRZYCINANIE DRZEW, PIELĘGNACJA DRZEW, KARCZOWANIE, RĘBAK – PRUSZKÓW

 

Kupiłeś działkę, na której stanie Twój wymarzony dom i chcesz jak najszybciej rozpocząć prace budowlane, jednak na terenie znajdują się drzewa, które Ci to uniemożliwiają? Chciałabyś się ich pozbyć, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nic dziwnego, przepisy związane z wycinką drzew cały czas się zmieniają, więc wiele osób czuje się zagubionych. Sam proces pozbycia się drzewa również stanowi nie lada wyzwanie. Wymaga odpowiedniego przygotowania, specjalistycznych narzędzi oraz sporej wiedzy. Na szczęście nie jesteś z tym sam! Chętnie zaproponujemy Ci nasze profesjonalne i kompleksowe usługi.

 

Wycinka drzew Pruszków – z czym się wiąże?

 

Istnieje wiele różnych powodów, dla których możesz zdecydować się na wycinkę drzewa. Jednym z nich jest przykład opisany na początku artykułu. Jednak nie tylko ewentualna kolizja z projektowanymi obiektami budowlanymi czy instalacjami stanowi przyczynę wycinki drzew. Często są to również względy sanitarne. Jeżeli drzewa są suche, zaatakowane przez choroby lub szkodniki lub spróchniałe mogą stanowić zagrożenie dla ludzi i ich mienia. Wycina się je także po lokalnych podtopieniach czy silnych wiatrach. Wbrew pozorom zadanie to nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać oraz wymaga starannego przygotowania. Pierwszym krokiem zawsze jest uzyskanie stosownego zezwolenia, które wydaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Nie zawsze jest to jednak konieczne. Zwolnione z tego obowiązku są drzewa i krzewy owocowe oraz których wiek nie przekracza 10 lat. Podczas wycinki drzew istotne są prawidłowe techniki pracy oraz staranne zabezpieczenie terenu. To naturalne, że większość osób decyduje się powierzyć to zadanie profesjonalistom.

 

Wycinka drzew Pruszków – postaw na fachowców!

 

Jeżeli szukasz doświadczonej firmy, która zajmuje się wycinką drzew, to dobrze trafiłeś! Zakres naszych usług jest naprawdę kompleksowy. Działamy w tej branży już wiele lat, dzięki czemu możemy pochwalić się dogłębną znajomością tematu. Dysponujemy nowoczesnym i zaawansowanym zapleczem technicznym, między innymi podnośnikiem koszowym. Chętnie podejmiemy się wycinki drzewa nawet w trudnej, ciasnej zabudowie. W takiej sytuacji wykorzystujemy metody alpinistyczne. Na życzenie klienta oferujemy możliwość wywozu gałęzi i konarów oraz posprzątania terenu. Drewno możemy też pociąć lub porąbać do kominka. Zdajemy sobie sprawę, że jest to praca bardzo niebezpieczna, dlatego przywiązujemy dużą uwagę do bezpieczeństwa. Dbamy o odpowiednie przeszkolenie pracowników oraz stosujemy profesjonalny sprzęt ochronny. Zabezpieczamy teren, na którym organizowane są prace, między innymi za pomocą znaków ostrzegawczych. Posiadamy też ubezpieczenie, które stanowi dodatkową gwarancję bezpieczeństwa dla klienta. Starannie planujemy prace przed ich rozpoczęciem. Zajmujemy się nie tylko wycinką, ale też pracami pielęgnacyjnymi na drzewach, takimi jak usuwanie niebezpiecznych konarów, cięcia pielęgnacyjne, redukcja koron i ich prześwietlanie czy usuwanie posuszu. Skontaktuj się z nami już teraz!