Zakładanie ogrodów, trawników, nawadnianie Mikołajki 

Zakłądanie i projektowanie  własnego ogrodu wymaga dużej wiedzy i zastosowania specjalistycznych rozwiązań. Naszym głównym celem było stworzenie przestrzeni, która zapewnia nie tylko piękno i estetykę, ale także funkcjonalność. Najważniejszym elementem tworzenia projektu jest dialog z klientem. Działania te pozwalają nam stworzyć przestrzeń dostosowaną do indywidualnych potrzeb inwestorów oraz zgodną z panującymi lokalnymi uwarunkowaniami środowiskowymi. Budowa ogrodów to także sposób na poradzenie sobie z wyglądem ogrodów, który determinowany jest takimi czynnikami jak gleba, topografia, nasłonecznienie, warunki hydrologiczne, położenie działki budowlanej. To priorytety, od których często zależy wybór gatunków roślin, rozplanowanie ścieżek i elementów dekoracyjnych. Chętnie pomożemy w realizacji Twojego ogrodu.

 

Zakładanie ogrodów Mikołajki – prywatne i publiczne

Do każdego projektu podchodzimy bardzo osobiście, starając się spełnić wszystkie oczekiwania naszych klientów. Dopasowujemy projekt nie tylko w miarę potrzeb, ale również zgodnie z przeznaczonym na niego budżetem. Każdy wyceniany jest indywidualnie po oględzinach na miejscu. Projekt lepiej rozpocząć zimą: wtedy mamy czas na spokojne ustalenie wszystkich elementów i rozwiązań oraz przygotowanie ich do realizacji przy pierwszych promieniach wiosennego słońca. Istnieją trzy główne fazy projektowania ogrodu. Wizyty i inwentaryzacje oraz wywiady z klientami, określanie oczekiwań i pomysłów, prezentowanie inspiracji, inwentaryzacja terenów, rysowanie powiązań wizualnych, warunków klimatyczno-siedliskowych. Staramy się w pełni wczuć w charakter miejsca i oczekiwania naszych klientów. W fazie koncepcyjnej przedstawiliśmy dwie różne wstępne koncepcje zagospodarowania terenu i po konsultacjach z klientem powstała spójna koncepcja ogrodu do której wykonaliśmy wizualizację. Realizujemy różnorodne projekty typu greenfield dla prywatnych inwestorów i deweloperów oraz gmin. Do każdego projektu podchodzimy bardzo osobiście, starając się spełnić wszystkie oczekiwania naszych klientów. Dopasowujemy projekt nie tylko w miarę potrzeb, ale również zgodnie z przeznaczonym na niego budżetem. Każdy wyceniany jest indywidualnie po oględzinach na miejscu.

 

Zakładanie trawników  Mikołajki – spełnimy Twoje marzenia

Trawnik w nowoczesnym ogrodzie zajmuje co najmniej połowę powierzchni i jest jego podstawowym elementem. Prawidłowo założony i zadbany trawnik to piękna wizytówka i idealne miejsce do siedzenia i relaksu na świeżym powietrzu. Zajmujemy się zakładaniem trawników poprzez wałowanie lub siew. Zakładając trawnik bierzemy pod uwagę wiele czynników, które mogą mieć wpływ na jego późniejszą pielęgnację. Obecnie około 90 procent trawników wykonanych jest z rolek. Koszt zasiania trawnika i jego późniejszej pielęgnacji jest nieco niższy niż w przypadku rolki premium. Aby poprawić komfort użytkowania starannie planujemy kształt trawnika, stosujemy piękne krawędzie trawnika, siatki przeciw gryzoniom, automatyczne systemy nawadniające, czy co roku zastępujemy tradycyjne kosiarki robotami koszącymi. Pamiętajmy, że nie możemy być niewolnikami własnego ogrodu. Specjalizujemy się w dziedzinie systemów automatycznego nawadniania, projektowania i urządzania ogrodów oraz pielęgnacji zieleni. Sprytnie łączymy innowacyjne pomysły z praktycznymi rozwiązaniami, aby Twój ogród był nie tylko piękny, ale i funkcjonalny. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, uwzględniając jego preferencje i potrzeby. Nasze projekty dopasowujemy do konstrukcji domu, jego ukształtowania terenu, warunków klimatycznych i glebowych panujących na danym terenie.

 

Nawadnianie Mikołajki – profesjonalna usługa

Aby stworzyć system nawadniania trawnika lub ogrodu, który dokładnie odpowiada Twoim potrzebom, musisz zainstalować takie produkty, jak rury, kształtki, kolanka, kolektory, taśma kroplująca, reduktory ciśnienia lub złączki. Te i inne elementy posłużą do zbudowania systemu nawadniania, a sterowniki nawadniania, elektrozawory i czujniki sprawią, że będzie on działał automatycznie, bez konieczności samodzielnego podlewania trawnika czy całego ogrodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu ogród będzie doskonale utrzymany i pielęgnowany. System nawadniania trawników kompleksowo zadba o każdy skrawek ziemi. Trawa będzie zielona, zmiękczona i wyraźnie odżywiona, a kwiaty pięknie zakwitną.

Urządzenia te są bardzo łatwe w obsłudze. Większość z nich wyposażona jest w duże monitory. W ofercie różne modele programatorów, które pomogą Ci uzyskać idealny wygląd Twojej zieleni. W przypadku instalacji specjalnych potrzebny będzie projekt nawadniania ogrodu. Układ urządzeń decyduje o ich funkcjonalności i wygodzie użytkowania. Jeśli ogród jest mały i masz odpowiednią wiedzę, możesz samodzielnie wykonać projekty nawadniania ogrodu. Do bardziej specjalistycznych zadań i automatyzacji potrzebna będzie pomoc profesjonalisty. Jeśli ekspert stworzy odpowiedni projekt nawadniania ogrodu, możesz być pewien, że system nawadniania ogrodu będzie działał prawidłowo i pokryje wszystkie zakątki Twojej posesji.